Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Branou Jeseníků na Bruntálsko

Navštivte všechny čtyři nabízené atraktivity (placené nebo neplacené) a získejte zdarma očíslovanou turistickou známku Habsburgwarte vydanou ve speciální edici. Pokud bude číslo známky souhlasit s číslem některé z připravených odměn, vydají vám ji v informačním centru v Bruntále.

Kam se na Bruntálsku vydat:

Bruntál

Výstava Mezi orlem a orlicí na Zámku v  Bruntále je věnována konci 1. světové války a vzniku Československa. Doprovází ji cyklus besed o vzniku prvního českého a slovenského státu i života v něm. Dokladem je vstupenka.

Gabrielův měšťanský dům s číslem popisným 54 na náměstí Míru v Bruntále je nejkrásnější renesanční památkou v českém Slezsku. Zaujme volutovým štítem s piastry a slepými arkádami, což je typické pro slezskou renesanci z poloviny 16. století. Dokladem je selfíčko.

Poutní kostel Panny Marie Pomocné z poloviny 18. století stojí na vrcholku Uhlířského vrchu. Vnější mozaiky z roku 1925 na čelním vstupu představují sv. Petra a sv. Pavla. Poutníky ke svatostánku provází velice originální křížová cesta. Ta z roku 1916 se nedochovala, nová zastavení jsou dílem bruntálského řezbáře Františka Nedomlela. Dokladem je selfíčko.

Okolo Slezské Harty

Vápenná pec se nachází asi dva kilometry od obce Razová směrem do Leskovce. Byla vybudována v roce 1912 z hrubého lomového kamene, vnitřní obložení má z cihel. Sloužila k pálení vápence. Dokladem je selfíčko.

Ceny v informačním centru Bruntál

Osoblažská úzkokolejka – 1 rodinná jízdenka pro dva dospělé a dvě děti
Krnovská synagoga – 2 ks VIP vstupenek do Krnovské synagogy
Radniční věž v Krnově – 2 ks vstupenek pro dvě osoby na Radniční věž
Pension Schaumannův dvůr – 50 ks láhví čerstvé Schaumannovky, jako tenkrát v prvorepublikových lázních
Muzeum Rýmařov – 5 ks vstupenek do muzea
Zámek Bruntál – 1 vstupenka pro dvě osoby
Hrad Sovinec – 1 vstupenka pro jednu osobu
Kosárna Karlovice – 2 vstupenky pro jednu osobu
Zámek Linhartovy – 2 vstupenky pro dospělé a 2 vstupenky pro děti

viola_s_tuzkou_100Bližší informace o hře a jejích pravidlech  získáte v Městském informačním centru v Bruntále.