Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Muzika boří hranice

Česko-polský hudební festival S muzikou boříme hranice se koná v pátek 23. srpna 2019 od 19 hodin v zahradě Karla Ditterse v Javorníku. Poslechnout si můžete polskou skupinu Szymon Butor z zespołem, Praque Queen a Team revival ze Znojma. Akci ukončí after párty.

Strašidelným parním vlakem do strašidelného zámku

Zpříjemněte dětem závěr prázdnin originálním výletem po úzkokolejné trati Osoblažce plném zábavy! Vydejte se v sobotu 24. srpna 2019 z Třemešné ve Slezsku parním vlakem se strašidly a přízraky do Slezských Rudoltic, kde na ně v místním zámku čeká hrůzostrašná podívaná!
Vlak z Třemešné vyjede v 18.45 hodin a do Slezských Rudoltic dorazí přibližně v 19.30 hodin. Po absolvování strašidelné stezky a jiných děsivých lumpáren na zámku se vrátí vlakem taženým supící parní lokomotivou noční krajinou Osoblažska do Třemešné.

Zahrejte si o poháry i korunu

Golfový turnaj Pimpel Cup se uskuteční v sobotu 24. srpna 2019 na hřišti ve Městě Albrechticích. Zařazena bude také soutěž Nearest to the pin na jamce 6. Herní systém již tradičně na brutto rány. Pro dodání soutěžního ducha se turnaj bodově započítává do Golf Tour Města Albrechtic.
Z organizačního hlediska se uskuteční hromadný start pro 4 flighty, které se po odehrání 1. kola vymění s dalšími 4 flighty, které odehrají své 1. kolo. Tento rotační systém se opakuje až do doby odehrání 18 jamek všech flightů. Vítězové se mohou těšit na poháry, připravena je koruna pro krále nejlepší rány (nearest to the pin) i věcné ceny.

golf_mal_web

Ilustrační foto EUR Praděd

Mezinárodní noc pro netopýry v jeskyni Na Špičáku

Životu netopýrů se rozhodla zasvětit pátek 23. srpna 2019 jeskyně Na Špičáku u Supíkovic na Jesenicku, která se tak zapojila do Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci, kteří sem tento den zamíří, nahlédnou od 18 do 22 hodin do jejich života. Čekají je i hry a kvízy pro děti, přednáška o životě a ochraně netopýrů, ukázky výzkumu, promítání filmu, návštěva jeskyně s baterkami i ukázka odchytu netopýrů do sítí.
„Akce má pomoci lidem seznámit se s netopýry. Většina z nich se jich bojí a neviděli je naživo. Během noci netopýrů o nich hodně uslyší, ale i uvidí,“ řekla správkyně jeskyně Evelýna Vozábalová. Zájemci by neměli zapomenout přibalit si k teplé bundě také baterku.

Slezská Harta ožije Festivalem dračích lodí

Zátoka v Leskovci nad Moravicí na přehradě Slezská Harta ožije o víkendu 23. – 25. srpna 2019 šestým Festivalem dračích lodí. Už v pátek odpoledne začne první trénink posádek. Hlavní závody jsou naplánovány na sobotu 24. srpna. Posádky lodí se utkají ve sprintu na 200 metrů. Kvalita, fyzické předpoklady a zejména souhra týmu se projeví v neděli v závodu na 1 000 metrů. Na letošní ročník se přihlásilo 59 týmů. Po celý víkend jsou připraveny koncerty, letní kino, atrakce pro děti i dospělé a bohatá nabídka občerstvení. Vstupné je 50 korun na den, nebo zvýhodněné 3denní za 100 korun. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Osmnácté borůvkové hodování

O víkendu 17. a 18. srpna 2019 se můžete těšit na tradiční osmnácté Borůvkové hody v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem, Karlově Studánce, Dolní Moravici a Vrbnu pod Pradědem. Jídla s borůvkami nebo z borůvek uvaří, usmaží i upeče patnáct restaurací.
V obecním parku v Malé Morávce je připraven doprovodný program s možností zakoupení nebo ochutnání nejrůznějších borůvkových lahůdek, třeba koláčů, vaflí, sýrů, marmelády, pálenky, piva, vína i cideru. Na koncertu vystoupí jihoafrický kytarista Gerald James Clark, ostravské kapely Černá kočka, Easy Steps a Světlo a olomoučtí pankáči The Slobs. Organizátoři se zaměřili i na snížení ekologické zátěže akce. Jednorázové plastové kelímky nahradí vratnými, které si návštěvníci mohou odnést domů jako památku na borůvkové hody, nebo kompostovatelnými.
Ani s dopravou a parkováním si nemusíte dělat starosti. Slezský železniční spolek vypraví z Ostravy zpáteční speciální historický borůvkový vlak se zastávkami v Opavě, Krnově, Bruntále a Malé Morávce. Mezi restauracemi v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem bude jezdit bezplatný autobus.

Hodokvas rytíře Kobylky s nocí démonů

Hodokvas rytíře Kobylky vypukne na hradě Sovinec o víkendu 17. a 18. srpna 2019. Hradem s průvodcem projdete od 9.30 do 17 hodin každých 30 minut. V sobotu navíc máte mimořádnou příležitost poznat tajuplnou pevnost během večerních prohlídek od 18 do 22 hodin. Od 17.30 do 23 hodin můžete zažít fantastický hororový příběh Noc démonů. Program plný ohňových efektů a nelítostných soubojů bude zakončený čtyřmi ohňovými show. Celý víkend je na programu tradiční historicko – řemeslný jarmark, loutkové pohádky a zajímavostí budou sokolníci. Rytíři svatého grálu ve své premiéře představí šermířské povídky z krčmy i vojenského prostředí. Kejklíř Vojta Vrtek připomene znamenité kejklířsko-divadelní vystoupení Kabinet létajících úžasností.

 

Rýmařovská skatastrofa počtrnácté

Festival Rýmařovská skatastrofa 2019 se koná 16. až 17. srpna 2019 v areálu zámku Janovice u Rýmařova počtrnácté. V pátek v 19.30 hodin začne představení DON QUIJOTE DE LA mANCHA Divadla Klauniky Brno. Kdo by měl divadla málo, může zamířit do nedalekého amfiteátru La Skála v areálu Turistických známek, kde ochotníci od 21 hodin zahrají autorskou hru s názvem Broadway. V sobotu 17. srpna od 13 hodin budou hrát Sifon Bombs, Růžový Vankúš, Jack Crack & The Koks, Hlubina, 5kur, Ladibor Danda, který pokřtí nahrávku Muž z Rya, Klec, Černá kočka, ERROR BRYGADA a ukončí Allskapones.

Ludvíkovské letní srandování s piráty

Dlouhá noc, aneb Ludvíkovské letní srandování se uskuteční v sobotu 17. srpna 2019 na Kolibě v Ludvíkově. Na akci plné soutěží s Ludvíkovskými piráty jsou připraveny šlapací káry, jízdy na balančním vozítku, koňské dostihy, plavání na suchu, skákací hrad, karneval a kouzlení i hledání pokladu Ludvíkova, souboje pirátů na kládě, běh o život, šťastná trefa pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Hrát budou kapely Řebřiňák a Opět z Vrbnapod Pradědem, Black Tiger Rock z Olomouce a Flegmens z Nového Jičína. Vstupné je dobrovolné. Kdo si zakoupí za 30 korun jeden hřebík a zatluče jej i se svým přáním do Stromu štěstí, obdrží los s možností výhry hodnotné ceny.

Úžasný svět klaunů čeká v Linhartovech

Na noční prohlídce zámku v Linhartovech, která se koná v sobotu 17. srpna 2019, čekají návštěvníky stálé i nové expozice osvětlené plamínky deseti tisíc svíček. Je to o pět set více než loni a určitě nikde jinde se s obdobným navozením tajuplné atmosféry nesetkáte. Překvapující je výzdoba zámeckého sklepení. Tvoří ji přes třicet veselých klaunů a k tomu patnáct neméně úžasných zvířat. To se prostě musí vidět. A ani závěrečný ohňostroj nebude k zahození. Noční prohlídka začíná ve 20 hodin.