Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Vyzkoušejte skikros v Karlově

Okořeňte si svůj pobyt na horách něčím novým! Fun Area 3 ve Ski Aréně Karlov v Malé Morávce je místo, kde najdou zábavu lyžaři i snowboardisté všech věkových kategorií. Pokud bude počasí přát otevře se poprvé o víkendu 26. a 27. ledna 2019. Těšit se můžete na nejrůznější skoky i skikros. Užijete si jízdu na vlnách i klopených zatáčkách. V únoru přibudou i úplně nové snowparkové překážky. Funslope Area 3 naleznete na sjezdovce Katrák u lanovky Ski Express.

Skikrosová dráha a Fun Area v Karlově. Foto: Archiv Ski Arena Karlov

Koncert k narození Franze Schuberta

Tradiční koncert věnovaný k 222. výročí narození Franze Schuberta se koná v neděli 27. ledna 2019 v Kapli v Jeseníku. V programu vystoupí pianisté čtyř národností – česko-vietnamské klavírní duo Pham Hoang Anh a Kamil El-Ahmadieh, kteří v Jeseníku už koncertovali a stáli na stupních vítězů Schubertovy soutěže, Konstantin Lukinov z Ruska a Ines Höpfl z Německa. Ti se představí jesenickým posluchačům poprvé.
Všichni zahrají skladbu Edvarda Griega pro dva klavíry a osm rukou. Dále zazní díla W. A. Mozart, F. Schuberta, F. Chopina, J. N. Hummela a S. V. Rachmaninova. Začátek je v 17 hodin.

 

Ze života aristokratických dětí

Výstava Miroslavy a Jiřího Pecháčkových Ze života aristokratických dětí ve Vlastivědném muzeu Jesenicka nabízí pohled do světa malých šlechticů a šlechtičen. Ukazuje jejich vzdělávání, odívání, vystupování ve společnosti a zábavu od narození až po dospívání. V galerii Vodní tvrze v Jeseníku uvidíte od 16. ledna do 3. března 2019 rozmanité technické hračky z přelomu 19. a 20. století, naučné stolní hry, sportovní potřeby i historické učební pomůcky. Pozornost holčiček upoutají porcelánové panenky, pokojíčky nebo historické kuchyňky s bohatým vybavením. Překvapivé pro dnešní děti bude zjištění, že malí aristokraté byli vychováváni velmi přísně a pamlsky dostávali pouze příležitostně a za odměnu. Zato se běžně domluvili několika jazyky a současně zvládali společenské chování. Výstava je zapůjčena z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. Vstupné činí 40 a 20 korun.

Zúčastněte se krajského a veřejného závodu na běžkách

Závod v běhu na lyžích klasickou technikou Lamont classic se koná v sobotu 19. ledna 2019 v Rýmařově. Prezentace začíná v 8.30 hodin a závod startuje v 10 hodin v Zahradě Hedvy. Účastníci se podle kategorií vydají na trasy od 500 metrů do 9 kilometrů.

S ČT sport na vrchol v Karlově

Televizní soutěž pro amatérské lyžaře S ČT sport na vrchol se koná o víkendu 18. až 20. ledna 2019 ve Ski Aréně Karlov pod Pradědem. Závodí se každý den u lanové dráhy Myšák a účast je bezplatná. Registrace začínají vždy v 9 hodin. Pro malé i velké lyžaře jsou připraveny závody v obřím paralelním slalomu o hodnotné ceny. Chybět nebude bohatý doprovodný program, například bezplatné testování nejnovějších modelů závodních lyží značek Solomon a Atomic.  Účastníci si vyzkoušejí novou čtyřsedačkovou lanovku s bublinou i rozšířené sjezdovky a k tomu třeba i vyhrají pobyt v lyžařském kempu pro vítěze jednotlivých závodních dní.

Hornolipovská desítka odstartuje poosmnácté

Horní Lipová, část obce Lipová-lázně, se v sobotu 19. ledna 2019 stane dějištěm tradičního běžeckého závodu v klasickém lyžování. Osmnáctý ročník Hornolipovské 10 odstartuje v pravé poledne u Penzionu Kovárna. Prezentace závodníků v kategoriích muži, ženy a týmy začíná v 10 hodin v Turistické ubytovně Magacíně. Na desetikilometrové trati se závodníci mohou osvěžit v několika občerstvovacích stanicích. Večer v 19 hodin vypukne v Magacíně u Penzionu Kovárna maškarní bál.

Vyzkoušejte si sněžné brusle

Hledáte novou zábavu na zimu? V sobotu 12. ledna 2019 se těšte na lyžování jinak, od rána se budou testovat sněžné brusle ve Skiareálu Kopřivná v Malé Morávce. Užijte si volnost a množství nových triků, které na lyžích prostě nezvládnete… Sněžné brusle pocházejí z Norska a vznikly zkrácením lyží. Jejich výhodou je, že při cestě na hory zabírají mnohem méně místa a snadněji se ovládají. Styl jízdy přizpůsobíte vlastním zkušenostem. Jste-li lyžař, můžete je ovládat jako lyže, pokud jsou vaší doménou kluziště, přinesete si na sjezdovku spíše bruslařský styl.

Seznamte se s dílem Ladislava Steiningera

PF 2019 – kresba, grafika, malba objekt, tak se nazývá výstava krnovského výtvarníka Ladislava Steiningera, která začíná ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Zámku Bruntál. Zdroje inspirace nachází umělec v přírodě i lidech. Zásadní obrat v jeho práci znamenal rok 1997, kdy ničivá povodeň  zcela zpustošila jeho krnovský ateliér. Voda odnesla většinu prací, tehdy začal vycházet z nové zkušenosti. Rozvíjí témata vzniku, zániku a zkázy v kresbách, malbách a dřevěných reliéfech. Zároveň cítí potřebu vyjádření třetího rozměru. Vyvrcholením této tvůrčí etapy je zrod dřevěných objektů, které opouštějí dimenze plošnosti a vstupují do prostoru. Je zakládajícím členem a13 volného sdružení krnovských výtvarníků. Na vernisáži, která se koná od 17 hodin ve velké výstavní síni zámku v Bruntále, vystoupí v programu také trio lesních rohů. Výstava potrvá do 6. dubna 2019.

Z díla Ladislava Steiningera. Foto: Archiv Mubr Bruntál

Zamiřte na KineDok do Ennea Caffé

KineDok je nový druh mezinárodního společenství, unikátní filmový klub a alternativní distribuční platforma, spojující fanoušky a tvůrce autorského dokumentu. Ve čtvrtém ročníku toho zajímavého projektu se promítá patnáct dokumentů ze střední a východní Evropy na více než 180 netradičních místech v Bulharsku, České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Norsku, Rumunsku i na Slovensku. KineDok přináší do místního klubu, kavárny či galerie sdílený zážitek – zve na projekci filmu na velkém plátně i na debatu s jeho tvůrci v neformálním prostředí.  Ve čtvrtek 10. ledna 2019 od 19 hodin v Ennea Caffé v Jeseníku uvidíte snímek Funne, dívky, které snily o moři tvůrců z Itálie a Chorvatska.

Funny, dívky, které snily o moři

Zahrejte si ping pong nebo si zaběhejte

Fotbalový oddíl Sokol Stará Ves pořádá 16. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu v sobotu 29. prosince 2018 v kině Stará Ves. Prezence je od 8 hodin. Turnaj začíná v 9 hodin. Startovné je 100 korun. V pondělí 31. prosince 2018 se můžete těšit na XXXVI. ročník Silvestrovského běhu Moravická desítka. Prezence je od 9 hodin v budově obecního úřadu Dolní Moravice. Start všech kategorií v 10 hodin. Občerstvení na obou akcích je zajištěno.