Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Divadelní představení v jesenických horách

Letošní pohádková zima štědře přeje odvážným lyžařům, hrajícím si sáňkařům a věrným turistům, kteří si umějí vyšlapat svou romantickou stopu ve vábně zasněžených jesenických horách.

Když vjíždíme od města Jeseník k modernímu skiparku Filipovice, kolem nás se to hemží vyznavači zimních sportů a zážitkové rekreace. „Pravý zimní ráj…!“ Pokud se ještě vyšplháme výš, 1013 m, zeširoka rozevřou svou laskavou náruč sluncem zalité sjezdovky, na jejichž mléčných svazích se musí vyřádit i nejnáročnější lyžařova duše. 

Všude vládne blahodárný přírodní klid. Jen svižně sjíždějící sjezdaři ostře vykrajují při prudkém dojezdu obrovské vějíře hustého sněžného závoje, až zrak jen přechází. A pestře barevné lyžařské kombinézy, slušivé bundy, huňaté šály a přiléhavé brýle – jako na exkluzivní módní přehlídce. Najde se i příjemná chvilka na teplé občerstvení v přikrčené chaloupce pod lesní strání. „Pak zase hurrááá na sjezdovku…!“ Vlekem pohodlně nahoru a elegantním šusem dolů… Půvabné divadlo, které si můžeme v dnešních dnech dopřát snad ve všech zasněžených částech našich hor. Ideální podmínky k přitažlivému lyžování a poznávání vločkami obdařených Jeseníků!

Každé divadelní představení jednou skončí. Proto, milovníci zimních sportů a sněhových krás, neváhejte! Příležitostí k podmanivému lyžování a prospěšnému odpočinku v horách je zatím stále ještě dost…

Autorem pohlednice je Stanislav Juga

Zimní scenérie od fotografa Stanislava Jugy.

Pravý zimní ráj… Foto: Stanislav Juga

Kterým směrem se vydáme? Foto: Stanislav Juga