Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Dračí lodě se utkají na Slezské Hartě

Největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji se koná o víkendu na přehradě Slezská Harta. Po páté se 24. až 26. srpna 2018 zaplní přístaviště a pláž v Leskovci nad Moravicí posádkami a návštěvníky Festivalu dračích lodí. Do letošního ročníku je přihlášeno přes šest desítek týmů.
Tréninky posádek začnou v pátek 24. srpna od 14 hodin. Hlavní závody odstartují v sobotu 25. srpna, kdy je na programu sprint na 200 metrů. V neděli 26. srpna se podádky utkají na trati dlouhé 1 000 metrů. Právě zde se projevují skutečné kvality, fyzické předpoklady i souhra týmu.
Připravený je bohatý doprovodný a kulturní program. Nechybí páteční letní kino. Po skončení promítání vystoupí Ivan Mládek se svou šou. V sobotu se konají spanilé jízdy dračích lodí pro děti, večer pak koncert Kristíny a Marcela Woodmana. Zájemci si od 9 do 14 hodin prohlédnou hráz vodního díla Slezská Harta, v nabídce jsou vyhlídkové lety i paddleboarding, jízdy na koních a také soutěže pro děti a dospělé.
Historie závodů dračích lodí začala před více než 2 200 lety v Číně. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa.