Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Nezaměnitelnou tvář Jeseníků představil Euroregion Praděd na Slovakiatour

Největší přehlídka cestovního ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour 2017 se uskutečnila v Bratislavě na výstavišti Incheba Expo ve dnech 26. – 29. ledna 2017. Za posledních třiadvacet let se Slovakiatour proměnil v uznávaný středoevropský veletrh. Moravskoslezský kraj byl spolu s Košickým samosprávným krajem jedním z jeho partnerů. Barvitou a nezaměnitelnou tvář Jeseníků na něm představil Euroregion Praděd.

stanek

Veletržní stánek Moravskoslezského kraje propagoval krásu a přitažlivost Jeseníků. Foto: Michal Blaško

Moravskoslezský kraj sází na vysokou kvalitu poskytovaných služeb, což přináší konkurenční výhody. Garantem procesu zavádění Českého systému kvality služeb je Michal Blaško z Euroregionu Praděd, který je již nositelem certifikátu kvality,“ zdůraznil při slavnostním zahájení mezinárodního veletrhu mimo jiné Jan Krkoška, náměstek moravskoslezského hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Po čtyři dny zájemci v hale B výstaviště Incheba získávali potřebné informace o možnostech rekreačních pobytů v šesti turistických oblastech, k nimž vedle Jeseníků patří Opavské Slezsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko Ostrava. Euroregion Praděd tradičně prezentoval přitažlivá výletní místa Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska, Vrbenska a Jesenicka.

rozin

Stánek navštívil i generální ředitel společnosti Incheba Alexander Rozin (na snímku druhý zprava). Foto: Michal Blaško

Návštěvníci se seznamovali s tištěnými propagačními materiály, praktickými průvodci a mapami. Se zvědavostí a uznáním ochutnali například Warischovu pečenou klobásu, medovinu Milerski nebo pečivo z pekárny Vrbno pod Pradědem. Na jejich konkrétní dotazy vstřícně a s úsměvem odpovídaly Monika Vyležíková (IC Krnov) a Adéla Chylíková (MIC Bruntál). Předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky ze Slezských zemských drah David Chovančík ve slušivé uniformě výpravčího působivě objasňoval jednu z možných forem využití volného času v našem kraji.

08- Rozhovor

Předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky ze Slezských zemských drah David Chovančík zval všechny na projížďku Osoblažkou. Foto: Michal Blaško

Aby všechno klapalo, jak má, o to se přičinil Michal Blaško, výkonný manažer destinačního managementu Euroregion Praděd. O viditelnou a účinnou propagaci podmanivého Moravskoslezského kraje trvale pečuje Jan Krkoška, předseda Rady pro cestovní ruch: „Vítáme každého turistu, který do Moravskoslezského kraje přijede. Chceme, aby se u nás návštěvníci cítili dobře, rádi se vraceli a doporučili pobyt v regionu svým přátelům a známým. Máme co nabídnout – zajímavé atraktivity i kvalitní služby.“

 

brozury

Návštěvníci si mohli odnést průvodce i mapy Jeseníků. Foto: Michal Blaško

Mezinárodní veletrh ITF Slovakiatour poskytl zájemcům dokonalý servis obohacující cestovní ruch nejen na Slovensku, ale i v České republice, zejména Moravskoslezském kraji. Přítomní organizátoři, delegáti a zástupci cestovních kanceláří seznámili návštěvníky s atraktivními programy při využívání jejich volného času, s možnostmi kvalitního ubytování, rychlé dopravy a chutného stravování. Oblíbené Jeseníky znovu prokázaly, že mají co nabídnout nejen svým blízkým sousedům na Slovensku. Cestovní ruch tradičně přispívá k upevňování vzájemných vztahů přes hranice.

Na veletrhu Slovakiatour nás zaujalo…

  • Bratislavské výstaviště Incheba souběžně hostilo gastronomický veletrh Danubius Gastro. Obou přehlídek se zúčastnilo 69 386 návštěvníků, kterým se na ploše 36 tisíc m2 představilo 740 vystavovatelů z 25 zemí světa.
  • Na veletrhu Slovakiatour se prostřednictvím svých tiskových materiálů představila členská města Euroregionu Praděd – Bruntál, Jeseník, Krnov, Rýmařov a Vrbno pod Pradědem. A dále partneři Euroregionu Praděd – Hotel Ovčárna, Penzion Nad Vodopády, Villa Regenhart, Wellness hotel Helios, Hotel Centrum Stone, Penzion Na Palubě, Penzion U Petra, Ski Karlov, Golf club Město Albrechtice, Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu…
  • K doprovodnému programu veletrhu patřily například výstavy Wellness a fitness (největší na Slovensku) a expozice zaměřená na pobyt v přírodě – Myslivost a odpočinek.
  • Stánek Moravskoslezského kraje navštívil generální ředitel společnosti Incheba Alexander Rozin, který veletrh slavnostně zahájil.
  • Předseda Rady pro cestovní ruch Jan Krkoška v reportáži pro TV Polar uvedl: „Moravskoslezský kraj je rozmanitý kraj, který nabízí v každém koutě něco jiného. V jednom vodu, v druhém hory a v třetím přírodu nebo hrad…“ Reportáž najdete na odkazu – https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-27-01-2017-16-00. (MTA)