Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Nezaměnitelnou tvář Jeseníků představil Euroregion Praděd na Slovakiatour

Největší přehlídka cestovního ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour 2017 se uskutečnila v Bratislavě na výstavišti Incheba Expo ve dnech 26. – 29. ledna 2017. Za posledních třiadvacet let se Slovakiatour proměnil v uznávaný středoevropský veletrh. Moravskoslezský kraj byl spolu s Košickým samosprávným krajem jedním z jeho partnerů. Barvitou a nezaměnitelnou tvář Jeseníků na něm představil Euroregion Praděd.

stanek

Veletržní stánek Moravskoslezského kraje propagoval krásu a přitažlivost Jeseníků. Foto: Michal Blaško

Moravskoslezský kraj sází na vysokou kvalitu poskytovaných služeb, což přináší konkurenční výhody. Garantem procesu zavádění Českého systému kvality služeb je Michal Blaško z Euroregionu Praděd, který je již nositelem certifikátu kvality,“ zdůraznil při slavnostním zahájení mezinárodního veletrhu mimo jiné Jan Krkoška, náměstek moravskoslezského hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Po čtyři dny zájemci v hale B výstaviště Incheba získávali potřebné informace o možnostech rekreačních pobytů v šesti turistických oblastech, k nimž vedle Jeseníků patří Opavské Slezsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko Ostrava. Euroregion Praděd tradičně prezentoval přitažlivá výletní místa Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska, Vrbenska a Jesenicka.

rozin

Stánek navštívil i generální ředitel společnosti Incheba Alexander Rozin (na snímku druhý zprava). Foto: Michal Blaško

Návštěvníci se seznamovali s tištěnými propagačními materiály, praktickými průvodci a mapami. Se zvědavostí a uznáním ochutnali například Warischovu pečenou klobásu, medovinu Milerski nebo pečivo z pekárny Vrbno pod Pradědem. Na jejich konkrétní dotazy vstřícně a s úsměvem odpovídaly Monika Vyležíková (IC Krnov) a Adéla Chylíková (MIC Bruntál). Předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky ze Slezských zemských drah David Chovančík ve slušivé uniformě výpravčího působivě objasňoval jednu z možných forem využití volného času v našem kraji.

08- Rozhovor

Předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky ze Slezských zemských drah David Chovančík zval všechny na projížďku Osoblažkou. Foto: Michal Blaško

Aby všechno klapalo, jak má, o to se přičinil Michal Blaško, výkonný manažer destinačního managementu Euroregion Praděd. O viditelnou a účinnou propagaci podmanivého Moravskoslezského kraje trvale pečuje Jan Krkoška, předseda Rady pro cestovní ruch: „Vítáme každého turistu, který do Moravskoslezského kraje přijede. Chceme, aby se u nás návštěvníci cítili dobře, rádi se vraceli a doporučili pobyt v regionu svým přátelům a známým. Máme co nabídnout – zajímavé atraktivity i kvalitní služby.“

 

brozury

Návštěvníci si mohli odnést průvodce i mapy Jeseníků. Foto: Michal Blaško

Mezinárodní veletrh ITF Slovakiatour poskytl zájemcům dokonalý servis obohacující cestovní ruch nejen na Slovensku, ale i v České republice, zejména Moravskoslezském kraji. Přítomní organizátoři, delegáti a zástupci cestovních kanceláří seznámili návštěvníky s atraktivními programy při využívání jejich volného času, s možnostmi kvalitního ubytování, rychlé dopravy a chutného stravování. Oblíbené Jeseníky znovu prokázaly, že mají co nabídnout nejen svým blízkým sousedům na Slovensku. Cestovní ruch tradičně přispívá k upevňování vzájemných vztahů přes hranice.

Na veletrhu Slovakiatour nás zaujalo…

  • Bratislavské výstaviště Incheba souběžně hostilo gastronomický veletrh Danubius Gastro. Obou přehlídek se zúčastnilo 69 386 návštěvníků, kterým se na ploše 36 tisíc m2 představilo 740 vystavovatelů z 25 zemí světa.
  • Na veletrhu Slovakiatour se prostřednictvím svých tiskových materiálů představila členská města Euroregionu Praděd – Bruntál, Jeseník, Krnov, Rýmařov a Vrbno pod Pradědem. A dále partneři Euroregionu Praděd – Hotel Ovčárna, Penzion Nad Vodopády, Villa Regenhart, Wellness hotel Helios, Hotel Centrum Stone, Penzion Na Palubě, Penzion U Petra, Ski Karlov, Golf club Město Albrechtice, Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu…
  • K doprovodnému programu veletrhu patřily například výstavy Wellness a fitness (největší na Slovensku) a expozice zaměřená na pobyt v přírodě – Myslivost a odpočinek.
  • Stánek Moravskoslezského kraje navštívil generální ředitel společnosti Incheba Alexander Rozin, který veletrh slavnostně zahájil.
  • Předseda Rady pro cestovní ruch Jan Krkoška v reportáži pro TV Polar uvedl: „Moravskoslezský kraj je rozmanitý kraj, který nabízí v každém koutě něco jiného. V jednom vodu, v druhém hory a v třetím přírodu nebo hrad…“ Reportáž najdete na odkazu – https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-27-01-2017-16-00. (MTA)