Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Festival Jazz pod Pradědem 2018

Festival Jazz pod Pradědem v Jeseníku posluchačům představuje zajímavé a atraktivní české i zahraniční interprety často opomíjených jazzových žánrů. Do programu zařazuje rovněž talentované muzikanty z místní líhně jakou je například ZUŠ Jeseník.
Letos se v sobotu 7. dubna 2018 v Blues clubu od 20 hodin představí mladí, ale neúnavní a talentovaní muzikanti z FUNKY BONKERS. Kvartet složený ze žáků ZUŠ Jeseník v roce 2017 zaujal svébytnými coververzemi popových i rockových hitů v netradičním nástrojovém obsazení (trubka, saxofon, tuba, bicí).
BEHIND THE DOOR z Frýdku-Místku po čtrnácti letech své existence dozráli ve velmi originální projekt, repertoárově postavený na autorských kompozicích z dílen členů. Tato tvorba čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku nebo i melodie velmi blízká vážné hudbě. Hudba kapely Behind the Door je cesta kolem hudebního světa a především instrumentální vyprávění příběhů.
Excelentní kytarista RUDY HORVAT se svou kapelou Rudy Horvat Group se v rámci Jazzu pod Pradědem předvedl již dvakrát, naposledy v roce 2015. Surf rock vznikl v 60. letech v Kalifornii a zanechal po sobě plejádu kapel, jako je Dick Dale nebo Beach Boys. Tuto hudbu se kapela SURF TRICKS v čele s kytaristou Rudym Horvatem rozhodla oživit – surf rockovým hitům dává nový zvukový kabát, používá je jako prostor k improvizaci a tvoří autorské skladby se stejným nábojem. Výsledkem je překvapivě organické spojení bigbítu a jazzu. Rudy Horvat je špičkový český fusion kytarista, který si zahrál s Richardem Bonou, ale také třeba Vlastou Redlem, Buty nebo Marií Rottrovou. Doprovází ho ostřílená rytmika otce a syna Krompolcových.
Festival pořádá ZUŠ Jeseník a Spolek přátel umění, generálním sponzorem je firma NATURFYT BIO. Vstupné je 100 korun.