Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Flemmichova vila zve na výstavy

Hned tři výstavy si můžete prohlédnout ve Flemmichove vile v Krnově. Výstavní sály zaplnily v rámci realizace česko-polského projektu Náš svět hudby hudební nástroje. Jde o část sbírky Jaromíra Růžička z Prahy. Ten již čtyři desetiletí sbírá historické hudební nástroje a v Krnově vystavuje několik desítek z nich spolu s dalšími předměty souvisejícími s hudbou. K vidění jsou nástroje smyčcové, plechové i dřevěné dechové i výběr ze skupiny strunných drnkacích. Nabízí se tak jedinečná příležitost zmapovat zručnost a um jejich výrobců od konce 18. století po současnost. Výstava se koná do 1. září 2019.
Další expozice s názvem Významné devítky se věnuje významným událostem v české historii i  města Krnova, jejichž letopočet je zakončen číslovkou 9. Najdete tu třeba rok 1419 – první pražská defenestrace, 1779 – velký požár města Krnova, 1939 – okupace českých zemí a začátek 2. světové války. Výstava potrvá do konce roku 2019.
V Salónu neprofesionálních umělců vystavují autoři z řad veřejnosti, kteří žijí v mikroregionu Krnovsko. Amatérští výtvarníci se letos rozhodli nejen čelit případné kritice návštěvníků, ale svá díla doplnili údaji o své osobní historii a svědectví o tvůrčí invenci. Vidět jejich tvorbu můžete do 25. srpna 2019.