Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Flemmichova vila zve na výstavy

Hned tři výstavy si můžete prohlédnout ve Flemmichove vile v Krnově. Výstavní sály zaplnily v rámci realizace česko-polského projektu Náš svět hudby hudební nástroje. Jde o část sbírky Jaromíra Růžička z Prahy. Ten již čtyři desetiletí sbírá historické hudební nástroje a v Krnově vystavuje několik desítek z nich spolu s dalšími předměty souvisejícími s hudbou. K vidění jsou nástroje smyčcové, plechové i dřevěné dechové i výběr ze skupiny strunných drnkacích. Nabízí se tak jedinečná příležitost zmapovat zručnost a um jejich výrobců od konce 18. století po současnost. Výstava se koná do 1. září 2019.
Další expozice s názvem Významné devítky se věnuje významným událostem v české historii i  města Krnova, jejichž letopočet je zakončen číslovkou 9. Najdete tu třeba rok 1419 – první pražská defenestrace, 1779 – velký požár města Krnova, 1939 – okupace českých zemí a začátek 2. světové války. Výstava potrvá do konce roku 2019.
V Salónu neprofesionálních umělců vystavují autoři z řad veřejnosti, kteří žijí v mikroregionu Krnovsko. Amatérští výtvarníci se letos rozhodli nejen čelit případné kritice návštěvníků, ale svá díla doplnili údaji o své osobní historii a svědectví o tvůrčí invenci. Vidět jejich tvorbu můžete do 25. srpna 2019.