Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Gastrovečer s Ladislavem Špačkem v mikulovické restauraci Na palubě

Při návštěvě restaurace a penzionu Na palubě v Mikulovicích máte pocit, že jste se ocitli na sluncem prozářené francouzské riviéře. Interiér je vybaven v provence stylu, který má v oblibě paní majitelka.

Jak je zřejmé z ohlasů, nadšeni jsou i hosté. Do mikulovického penzionu s restaurací přijíždějí od září 2014, kdy byl po šestileté rekonstrukci otevřen.  Tento originální objekt zrekonstruovala mikulovická společnost Kamitiro. Její jednatel Drahoslav Bernátek uvedl, že investici se podařilo profinancovat z vlastních zdrojů bez dotace z Evropské Unie.

Váš šéfkuchař připravuje netradiční pokrmy z tradičních surovin. Můžete ho blíže představit?
Šéfkuchař Tomáš Hochla má praxi ze špičkových tuzemských a zahraničních kuchyní. Na čas se usadil v Jeseníkách, aby pomohl vybudovat dobré a stabilní jméno restaurace Na Palubě. Dlouho a pečlivě si vybírá lidi do svého týmu, školí je, ukazuje jim nové možnosti a směr, kterým se bude ubírat gastronomie v naší restauraci. Byla to pro něj výzva, protože v lokalitách, jako jsou třeba Jeseníky, je velmi těžké stvořit takový projekt a provést ho všemi nástrahami a strastmi, jenž tento obor sebou nese. Jenže Tomáš Hochla má rád výzvy a protože to není jeho první restaurace v rozjezdu, s chutí a obrovským nasazením se mu daří produkovat pořád kvalitnější a pestřejší produkty. Se svým týmem učí naše hosty, jak pochopit jídlo jako zážitek.

To je zřejmě i důvod, proč pořádáte prestižní gastronomické večery.
Ano, organizujeme je jednou za čtvrt roku. Jejich hlavním smyslem a cílem je představit pozvaným hostům netradiční gastronomické menu o pěti chodech, které je připraveno vždy z výjimečných a čerstvých surovin. Mnohdy se stává, že ráno dorazí letecky do Prahy a odpoledne je náš tým kuchařů už zpracovává. Díky těmto setkáním naši zákazníci například ochutnali polévku karotkové cappuccino s pěnou z iberského špeku, grilovanou jelení svíčkovou s morkovými knedlíčky na šípkové omáčce nebo dezert Normandii N°1 – ústřici servírovanou v limetovém sorbetu. Samozřejmě nechybí kvalitní víno z rodinného vinařství Konečný z Čejkovic.
Sváteční večer má vždy i doprovodný kulturní program. Pořádali jsme například setkání v duchu první republiky, kde k poslechu i tanci hrála muziku třicátých let živá swingová kapela Hanulík Brother & Alžběta. Jindy zase vystoupil mistr republiky v magii Ondřej Sládek nebo Elvis Presley Revival. Vánoční setkání zpříjemnila operními áriemi studentka opavské konzervatoře Pavlína Říhová, hostům se líbila i moderní houslová show Tomáše Zápecy.

Další, v pořadí již šestý gastronomický večer, pořádáte ve čtvrtek 1. června 2017. Co bude na programu?
Přijede Ladislav Špaček, veřejností uznávaný odborník na etiketu. Podle nás by návštěvy v restauracích neměly „jen“ uspokojit chuťové pohárky, ale měly by být společenskou událostí se svými pravidly. Proto jsme oslovili pana Špačka, který naše pozvání přijal a účastníky večera seznámí s etiketou stolování. Bližší informace najdete zde.

Interiér je vybaven v provence stylu. Foto: archiv restaurace Na palubě