Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Hra Brány Jeseníků nabízí letní zážitky a poznání

„Hrajete si rádi? Chcete poznat nová místa? Relaxovat a snít svůj sen v Jeseníkách? Připravili jsme pro vás letní hrBrány Jeseníků 2017 s partnerem Euroregionu Praděd – společností Turistické známky.  Kdo splní podmínky hry a navštíví vybrané cíle na Bruntálsku, Javornicku, Jesenicku, Krnovsku, Rýmařovsku a Vrbensku, může získat hodnotnou cenu…

Pohlednice Stanislava Jugy

To jsou úvodní slova hravé letní soutěže o ceny, která už měsíc povzbuzuje a láká stávající a nové návštěvníky do našich krásných jesenických hor. A nemusejí vždy putovat jen pěšky. Mohou si s sebou vzít nebo si půjčit elektrokolo a vybrat si jednu z  připravených tras a vydat se za skvělými zážitky, prázdninovým dobrodružstvím.

Posláním víceleté soutěže Brány Jeseníků je osobní poznání a objevování poutavých turistických míst bohatých na  významné pamětihodnosti a přitažlivé milníky naší minulosti a přítomnosti. Už po absolvování čtyř cílů si můžete zakoupit v příslušném informačním centru nálepku ze speciální edice a po doložení návštěvy dalších čtyř lokalit máte nárok na koupi turistické známky z limitované edice. Při troše štěstí k nálepce nebo známce obdržíte hodnotnou cenu. Všechny Vaše dotazy nejen k naší soutěži vám rádi zodpoví pracovníci v příslušných informačních centrech.

Jakou zkušenost s průběhem hry Brány Jeseníků má například vidnavské infocentrum? „Těm zdatnějším nabízíme výšlap na Venušiny misky na Smolném vrchu. Za zhlédnutí stojí také Vidnavské mokřiny se spoustou vzácných druhů vodních rostlin. Příroda u nás je opravdu kouzelná,“ uvedla Blanka Kubáňová a dodala, že obě lokality jsou začleněny do naší hry.

Z bohaté nabídky přitažlivých míst Bran Jeseníků 2017 vybíráme několik ukázek:

Další podrobnosti

Pohlednice Stanislava Jugy

Při návštěvě Expozice hudebních nástrojů v Ostružné jsme potkali manžele Dvořákovy z Prostějova, kteří tráví svou dovolenou přímo v Jeseníku: „Na přání svých dětí jsme se zapojili do letní hry Brány Jeseníků. Už jsme navštívili čtyři památky a stále máme co objevovat…  Moc nás to baví…“ spokojeně se usmívá Karel Dvořák.

Už známe první výherce naší turistické hry Brány Jeseníků! Stali se jimi Zdeněk Kovařík a Jitka Martinková z Mostu. Po splnění náležitých podmínek si přišli pro svou zaslouženou odměnu. Výherní poukaz na láhve speciální edice vody Schaumannovky převzali v jedné z jesenických bran – v Městském informačním centru v Bruntále. Radost na obou stranách byla veliká…!

„Soutěží Brány Jeseníků propagujeme především přitažlivá místa a jedinečné památky, jejichž správci spolupracují s  Euroregionem Praděd a jeho partnery. Důvody, proč se zvyšuje zájem o naši letní hru, jsou hned tři. Výletníci navštěvují vybraná výletní místa, získávají turistickou známku nebo nálepku ve speciální edici a při troše štěstí vyhrávají hodnotnou cenu,“ objasňuje ing. Michal Blaško, PhD., výkonný manažer destinační společnosti Euroregionu Praděd. „Návštěvníky jesenických hor naše hra baví. Proto věříme, že se do ní zapojí další milovníci zábavy, napětí a poznání…“

Neváhejte! Prázdninové léto zdaleka ještě nekončí. Naše hra Brány Jeseníků pokračuje a zve každého, kdo se nerad nudí a chce více vidět a vědět…

Pohlednice Stanislava Jugy

Tiskovou zprávu připravila: Moravská tisková agentura, 31. července 2017.