Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Hledáme jméno nového plavidla pro Slezskou Hartu

Lesana, Hartička, Titanic, Venuše, Byznys, Praděd, Elektra… To jsou některé z dosavadních návrhů na název nové výletní lodi, která má ještě letos brázdit stojaté vody nejmladší české přehrady Slezské Harty.

Až do konce března 2018 je možné zaslat i další náměty prostřednictvím webu mikroregionu Slezská Harta. Ten se na milovníky krás Nízkých Jeseníků obrátil, aby pomohli pojmenovat nové plavidlo pro 45 výletníků.

Vyhlídkové plavby patří v hlavní turistické sezoně mezi nejvyhledávanější atraktivity v oblasti Slezské Harty. Cestovní ruch v této části regionu je mnohdy jedinou alternativou rozvoje malého a drobného podnikání, uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Na loď, která je nyní ve výrobě, přislíbil desetimilionovou dotaci Moravskoslezský kraj. Pořizovací náklady jsou vyšší, protože loď musí jezdit na elektropohon. Spalovací motor nepřipadá v úvahu.  Přehrada totiž spadá do druhého ochranného pásma a je záložní zásobárnou pitné vody pro přehradu Kružberk.

V nové výletní lodi bude prostor i pro jízdní kola a kočárky. Foto: archiv mikroregionu Slezská Harta

 

Vyhlídková loď Santa Maria v sezoně vyplouvá každou hodinu od 9 do 18 hodin. Přepraví deset cestujících najednou, kapacitně tedy nestačí. Rekreantů, kteří si chtějí vychutnat nádhernou podívanou po malebných zákoutích Slezské Harty, každým rokem přibývá. Foto: archiv Euroregionu Praděd