Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Jeseníky mohou objevovat senátoři i návštěvníci Senátu

Zelené údolí pod horou Praděd – tak se jmenuje výstava, která byla slavnostní vernisáží zahájena ve výstavní síni Senátu Parlamentu ČR ve čtvrtek 20. října 2016 a potrvá tady až do 4. prosince. Připravil ji tým radnice ve Vrbně pod Pradědem a představuje tady Vrbensko, součást Euroregionu Praděd, jako domov pracovitých, dělných a nápaditých lidí i jako skvělé místo pro dovolenou v Jeseníkách.

Mezi atraktivitami nechybí například Ski Aréna Vrbno s báječnou sjezdovkou, celoroční bobovou dráhou i bikeparkem. Lákadlem je také půjčovna šlapacího čtyřkola, koloběžek a kol, skatepark, lesopark i další místa. Euroregion Praděd se v Senátu představuje malou částí propagačních předmětů a zejména tiskovinami, v nichž představuje také ubytovatele a další subjekty podnikající v rozvoji cestovního ruchu, kteří splnili podmínky certifikace a jsou garanty skutečně kvalitních služeb pro turisty a další návštěvníky.

Vedle Vrbna pod Pradědem je výstava vizitkou také dalších obcí, lázeňské obce Karlova Studánka, obcí Ludvíkov, Karlovice, Široké Nivy. Je to vůbec první výstava, kdy se v Senátu Parlamentu ČR mohlo představit konkrétní město a mikroregion a podle slov senátora Petera Koliby jde o skutečnou, pro mnohé ještě neobjevenou perlu Jeseníků, která láká přijet a strávit tady krásnou dovolenou.

V rámci vernisáže s ochutnávkou místních produktů hosty Senátu překvapil Kamil Schaumann z Karlovic, který sem přivezl pro ochutnávku živou vodu Schaumannovku, jímanou vrtem z hloubky 60 metrů. Tato voda má pH blízké pH lidské krve a má blahodárný vliv na zdraví.

MTA 21.10.2016

Vizitka aktivit Euroregionu Praděd pro rozvoj cestovního ruchu v Jeseníkách. Foto: MTA

ing. schaumann

Ing. Kamil Schaumann