Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Jirka Halouzka vystavuje v areálu Čapí hnízdo

Kdo zná řezbáře Jiřího Halouzku, jistě mi dá za pravdu, že je to velmi pracovitý člověk. Svědčí o tom jeho úžasná Pradědova galerie v Jiříkově, která je otevřena celoročně a stále více ji navštěvují rodiny s dětmi, turisté, rekreanti, školy v přírodě, děti na táborech a další Halouzkovi příznivci.

Jirka vytváří sochy nejen pro naše krásné Jeseníky. Když ho někdo požádá, zhotoví dílo i na zakázku. Na letošní Lesní slavnosti Lapků z Drakova ve Vrbně pod Pradědem se vyřezávané sochy Jirky Halouzky zalíbily Andreji Babišovi, který si objednal čtyřmetrového čápa pro areál Čapí hnízdo. V úterý 31. října 2017 vezl jiříkovský řezbář obřího čápa do Olbramovic. Před odjezdem ho vyfotil Dalibor Otáhal z Bruntálského a Krnovského deníku.

Dalibor Otáhal vyfotil Jirku Halouzku s jeho obrovským čápem.

Podívejte se, jak je čáp krásný. Je vyřezán z lipového dřeva a na výšku měří 4,2 metru. Váhu kmene v syrovém stavu Jirka odhadl na osm tun. Však také v olbramovickém areálu museli vybudovat pod sochu větší betonové základy. Halouzkův unikát se už dnes  těší velkému  zájmu malých i dospělých návštěvníků Čapího hnízda, které patří k vyhledávaným rekreačním objektům ve Středních Čechách.

Před odjezdem z Jiříkova vyfotil Jirku Halouzku s čápem Dalibor Otáhal