Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Krnovské náměstí oživí trhy, stará řemesla i zvyky

Tradičních adventní trhy v Krnově ovládnou Hlavní náměstí od neděle 3. do soboty 9. prosince 2017. Vánoční strom se rozsvítí v neděli 3. prosince v 16.50 hodin. Následovat bude ohňostroj a sváteční podvečer oživí program artistické společnosti Cirkus trochu jinak, v němž mezi děti přijdou dlouhonozí andělé na chůdách.
Během adventních trhů bude na Hlavním náměstí vždy od 10 do 19 hodin stánkový prodej, hlavní program vyplní dobu od 15 do 19 hodin. Návštěvníky čekají představení plná andělů a čertů, ohňová show, každoroční lovení kaprů s Českým rozhlasem Ostrava, vánoční zvyky, živé ovečky nebo ukázky starých řemesel a například v úterý 5. prosince program obohatí tvořivé dílny pro všechny věkové skupiny. V kulturním programu vystoupí například Bára Basiková, Daniel Hůlka, folková kapela Žalman & Spol., písničkář Voxel nebo zpěvačky Ella a Monika Bagárová. Účast přislíbili také domácí hudebníci, zpěvačka Marie Veliká, dětský sbor Janáčkovo brumendo a skupina No Style.
Trhy doplní také adventní prohlídky radniční věže s výkladem. Konat se budou od pondělí 4. do pátku 8. prosince vždy v 17.15 hodin. „Vstupenky stojí 20 korun, děti, studenti a důchodci mají padesátiprocentní slevu. Jejich předprodej probíhá už nyní v turistickém informačním centru (TIC), bude je ale možné zakoupit i před prohlídkou u hlavního vchodu radnice. Kapacita prohlídky je 15 osob,“ uvedla Zuzana Pavlusová z TIC Krnov.