Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Léto v Jeseníkách přeje elektrokolům…

„Hurrráá…! Konečně nás pohladilo léto. Dorazilo včas, podle kalendáře i počasí,“ chce se mi nahlas zvolat, abych vyjádřila své nelíčené nadšení z toho, že nám vklouzly do otevřené dlaně voňavé prázdniny a dlouho očekávané dovolené. Euroregion Praděd pro nás připravil a do turistických map zakreslil zbrusu nové trasy a cyklookruhy pro mladší i starší milovníky Jeseníků a elektrokol.

Že nemáte vlastní elektrokolo…? Vůbec nevadí! Součástí cyklotras jsou půjčovny i nabíjecí stanice. Kudy se můžete vydat z nudy za dobrodružstvím jesenických hor?  Stačí si podle náročnosti a zvoleného cíle vybírat z pestré nabídky: Třeba Jesenicko-Vrbenskou trasu nebo Vrbenský okruh či Vrbenskou a Rýmařovskou trasu, ale taky Velký a Malý Bruntálský okruh. 

Kdyby vám při jízdě náhodou došly síly, nic se neděje. Stačí zaparkovat ve vybraných občerstvujících stanicích, osvěžit se, posilnit a pokračovat dál. Pokud by to nestačilo, můžete si odpočinout v pěkném penzionu či přívětivém hotýlku. Nebo využít služby „žlutého anděla“, cyklobusu společnosti Arriva, který vás sveze všude tam, kam potřebujete a chcete.  

Když jsem si v těchto dnech vyšlápla s batůžkem na Praděd, znovu jsem si uvědomila, že cyklistika se stává hitem letošní sezony! Bicykly potkáváme všude kolem nás. Jejich až módně vyšňoření majitelé ve slušivých přilbách někdy připomínají svým pestrým oblečením a výstrojí spíš profesionální závodní cyklisty. Značkové žluto-červeno-modré dresy září do okolí jako právě rozkvetlá louka pod Barborkou. Odhodlaně a tvrdě šlapou do pedálů, nebo se v pohodě nechávají povzbuzovat skrytým elektrickým pohonem…

Jízdní kolo pořádně roztočilo náš zdravý pobyt v přírodě.

Je dobře, že Euroregion Praděd, který se už několik let poctivě stará o trvalý rozvoj turismu v našich jesenických horách, „objevil“ příjemná elektrokola. Spolu se svými partnery a členy Regionálního fóra cestovního ruchu a ve spolupráci s webovým portálem Jescyklo.cz odstartoval jedinečnou příležitost jak přilákat do hor pod Pradědem další spokojené návštěvníky. Poznávací výlety spojené s kupou zážitků na elektrokolech lze navíc sympaticky spojit s novou letní hrou Euroregionu Praděd „Brány Jeseníků .

Svět z koňského hřbetu je údajně nejkrásnější. Stejně tak svádí báječný pohled z rekreačně projíždějícího kola horskou krajinou.

„Nevěříte? Stačí se přesvědčit…! Sezona jesenických elektrokol startuje…“

Jízdní kolo pořádně roztočilo náš zdravý pobyt v přírodě. Autor pohlednice: Stanislav Juga