Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Linhartovský zámek provoní perníčky a medovina

Adventní čas přináší tradiční vánoční jarmarky a trhy, ale také adventní koncerty, milá setkání. Každý rok se těším do Linhartov u Města Albrechtic na zámek, na zdejší vánoční jarmark. Ten letošní 3. prosince 2016 už bude devátý v řadě a znovu sem zamíří lidé z daleka. Za kumštýři, lidovými tvůrci, za tradičními řemesly i krásou. Linhartovský jarmark totiž má úžasnou atmosféru Na nádvoří i před zámkem prodejci nabídnou pro zahřátí medovinu, horký čaj, svařené víno i lecjakou specialitu z pece či grilu. Posilněni pak můžete procházet od jednoho stánku k dalším a dalším a vybírat krásné dárky pro své blízké. „Letos tady máme pětasedmdesát prodejců, víc by se jich sem už nevešlo,“ usmívá se kastelán Jaroslav Hrubý.

Vánoční jarmark začne v 9 hodin a potrvá do 16. hodiny. Budou tady křehké ozdoby ze skla, paličkované krajky, háčkované příze, hračky dřevěné, šité i pletené, výrobky z pedigu, vosku, cínu i železa, můžete vybírat z textilních výrobků, keramiky, řezbářských výrobků, vánočních dekorací, perníčků, všelijakých roztomilých maličkostí. Zájemci o jarmark mohou využít dopravu zdarma, autobus bude od radnice v Městě Albrechticích odjíždět v 9 hod, 10.30 hod, 12 hod a naposledy ve 13.30 hod.

A kdo už plánuje svůj program na další adventní dny, může si poznačit hned následující sobotu 10. prosince v 17 hodin. To na linhartovském zámku bude adventní koncert, na němž se představí soubor Valášek ze Zlatých Hor.

Na jarmarcích si vyberete na Vánoce, co se vám opravdu líbí. Ilustrační foto Stanislava Jugy