Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Moravskoslezský kraj spolu s Euroregionem Praděd zazářily na bratislavském veletrhu Slovakiatour 2018

Další ze série významných přehlídek cestovního ruchu se uskutečnila v Bratislavě, v areálu výstaviště Incheba, ve dnech 25. – 28. ledna 2018. Partnerem mezinárodního veletrhu IFT Slovakiatour 2018 se stal Moravskoslezský kraj (MSK), který vnesl do jeho obsahu podmanivou atmosféru oslav 100. výročí vzniku Československa. Ve vystavovatelském stánku MSK představil svou nabídku Jeseníků Euroregion Praděd.

Bratislavský 24. ročník Slovakiatour nabídl všem zájemcům bohatou přehlídku krás Slovenska a zahraničních cestovatelských zážitků a k nim dokonalý servis zaměřený na cestování, turistiku, rekreaci. Představil významné historické pamětihodnosti a informoval o možnostech moderního ubytování, zdravého stravování a dostupné dopravy. Zúčastnilo se jej tři sta padesát vystavovatelů včetně sedmnácti zástupců zahraničí, např. z Thajska, Indonésie, Kuby, Chorvatska.

24. ročník Slovakiatour nabídl všem zájemcům bohatou přehlídku krás Slovenska a zahraničních cestovatelských zážitků.

Stánek Moravskoslezského kraje vsadil na dobovou atmosféru první republiky. Z prostor stylové kavárny zazníval působivý jazz a swing. Návštěvníci si mohli prohlédnout unikátní motocykl závodníka Antonína Vitvara JAWA 350 OHV z roku 1938. A taky se seznámili s novými propagačními materiály. Velký zájem vyvolala úspěšná brožura Zažij Moravu. Nechyběly ani tradiční ochutnávky regionálních produktů. Expozice MSK byla nejenom ostatními vystavovateli a návštěvníky mimořádně oceňována. Mluvilo se, že se uvedla ve velkém stylu. Podařilo se jí zprostředkovat nejvýraznější přírodní krásy tří chráněných krajinných oblastí – Beskyd, Jeseníků a Poodří, jedinečné kulturní a historické památky, ale i zaručené tipy na oblíbenou turistiku, sport, odpočinek, všestranné využívání volného času, příjemnou dovolenou.

Stánek Moravskoslezského kraje vsadil na dobovou atmosféru první republiky. Z prostor stylové kavárny zazníval působivý jazz a swing.

Věříme, že náš stánek na Slovakiatour 2018 zaujal širokou veřejnost. Svou nezapomenutelnou atmosférou se v něm každý návštěvník mohl přenést do minulého století, období první republiky. V tomto stylu se letos uskuteční také letní akce Fajneho léta na Technotrase, a to ve vybraných technických atraktivitách v Moravskoslezském kraji, jako například na Úzkokolejné dráze v Osoblaze…“ vzkazuje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška poskytuje rozhovor redaktorce STV.

Expozici Moravskoslezského kraje navštívila delegace starostů Euroregionu Praděd v čele s místostarostou Bruntálu Liborem Unverdorbenem. Za úspěšnou prezentaci šesti turistických oblastí zodpovídali příslušní manažeři, za Euroregion Praděd Michal Blaško. „Za pultem „Jeseníky“ se střídaly členky projektového týmu Bruntálska a Krnovska, které zajišťovaly nejen propagaci souhrnné nabídky Jeseníků, ale také propagaci všech spádových území Euroregionu Praděd včetně prospektového servisu členům Regionálního fóra cestovního ruchu.

Za pultem „Jeseníky“ se střídaly členky projektového týmu Bruntálska a Krnovska.

U výstavního prostoru „Jeseníky“ se v průběhu veletrhu dotazovali návštěvníci na vybrané turistické a rekreační lokality Jesenicka. Zajímali se o nové běžkařské trasy, rozsáhlou síť jesenických cyklostezek, o populární soutěž Brány Jeseníků, ale i výsledky dovedné řemeslné práce tamních skvělých sochařů, sklářů, potravinářů, tvůrčích umělců, ale taky o rozvoj venkovské turistiky. Jejich pozornosti neušly ani připravované akce týkající se 100. výročí vzniku Československa.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Slovakiatour Bratislava 2018 poskytl svým atraktivním obsahem a bohatým doprovodným programem komplexní přehlídku možností využívání volného času ve všech jeho moderních formách a podobách, doma i v zahraničí.

Veletrh navštívili i destinační manažeři Moravskoslezského kraje.

Tiskovou zprávu připravila: Moravská tisková agentura, 6. února 2018. Foto: Michal Blaško (4x) z Euroregionu Praděd a Přemysl Vajda (1x).