Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Na ostravském veletrhu poutal pozornost řezbář Jiří Halouzka

Navštívila jsem letos už čtvrtý mezinárodní veletrh cestovního ruchu. Pod názvem Dovolená a region, Lázeňství se uskutečnil v Ostravě na Černé louce, ve dnech 3. až 5. března 2017. Nestačila jsem se divit, s jak pestrou nabídkou na využití volných dnů dovolené, prázdnin a víkendů přišly nejen cestovní kanceláře a agentury. Ve stánku Moravskoslezského kraje mě zaujalo sdružení Euroregionu Praděd se svým osvědčeným týmem ochotných pracovníků a bohatým výběrem jesenické turistiky, sportovní a odpočinkové rekreace včetně lázeňství a poznávání kulturních, technických a historických památek.

Nejvíce na mě zapůsobil – vedle neúnavného propagátora osoblažské úzkokolejky Davida Chovančíka – statný, jako strom urostlý chlapík Jiří Halouzka. U nás i v zahraničí uznávaný umělecký řezbář, dovedný dřevosochař. Dláto v jeho pevných rukou se proměňuje v kouzelnou hůlku, s níž nám přináší tolik posilující krásy a obdivu. „Nevěříte? Tak se vydejte do jeho sošného království – Pradědovy galerie v Jiříkově.“

Pokud se chcete dozvědět více, odkazuji na sekci Tiskových zpráv.

Ostravský veletrh Dovolená a region, Lázeňství, jak jej s fotoaparátem pozoroval Michal Blaško. Pohlednici sestavil Stanislav Juga.