Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Návraty volyňských Čechů i díla seskupení Kolibřík

Poslední letošní vernisáž se na zámku Linhartovy uskuteční v sobotu 2. září 2017 v 18 hodin. Návštěvníkům nabídne výstavu Návraty volyňských Čechů a práce výtvarného seskupení Kolibřík.
Výstava Návraty volyňských Čechů zobrazuje emigranty, kteří ve 2. polovině 19. století odešli do Volyňské gubernie v tehdejším carském Rusku. Dokumentuje jejich kolonizační a hospodářskou činnost i jejich návrat zpět do vlasti.
Výtvarné seskupení Kolibřík tvoří autoři Ivana Kubíčková, Jaroslav Koděra, Jaroslava a Jaroslav Eschlerovi. Ti představí dřevěné a keramické sochy i loutky a obrazy. Součástí vernisáže je soubor litografií od Friedricha Adolfa Kunikeho pod názvem Krajina starých sídel. Tento soubor zapůjčila Vědecká knihovna v Olomouci. Ve 20. a 30. letech 19. století patřila k základním námětům grafiky veduta s důrazem na historickou dominantu – např. panská sídla, kláštery.
O hudební doprovod se postará Daniel Jun. Na kontě má několik set koncertních vystoupení v České republice i v zahraničí. Ve většině případů se jedná o klavírní recitály, které provází slovem. Výstavy potrvají do konce října.