Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Jeseníky vyhledává stále více návštěvníků

Rekordní návštěvnost zaznamenala v roce 2016 moravskoslezská část Jeseníků. Potvrzují to údaje Českého statistického úřadu, který sleduje hromadné ubytovací zařízení: hotely, penziony, kempy, turistické ubytovny apod .

„Zatímco před pěti lety zavítalo do této oblasti necelých 89 tisíc hostů, loni jich přijelo 155 tisíc. Meziročně  se návštěvnost zvýšila o 19,7 procent. Ve srovnání s celým Moravskoslezským krajem je to nárůst více než trojnásobný. V rámci České republiky jsme v tomto ukazateli uspěli jako druzí nejlepší. Nárůst 23,9 procenta zaznamenala turistická oblast Kralický Sněžník, která je ovšem plošně mnohem menší. O prvenství se zasloužila její největší atraktivita  – Stezka v oblacích,“ uvedl Michal Blaško, výkonný manažer destinační společnosti Euroregion Praděd.

„Podle našeho vlastního výzkumu, vycházejícího z metodiky ověřené na mezinárodních vědeckých konferencích, se 60 až 70 procent turistů do Jeseníků vrací nebo přijíždí na základě kladných referencí.   Útraty ubytovaných hostů meziročně se oproti předcházejícímu roku zvýšily o téměř 40 miliónů korun, což představuje meziroční nárůst o téměř 100 pracovních míst na plný úvazek všude tam, kde turista utrácí. To už je jedna středně velká továrna. Chtěl bych však zdůraznit, že součástí této analýzy přitom nejsou jednodenní návštěvníci, kteří se v Jeseníkách neubytují. U této cílové skupiny chystáme výzkum ve spolupráci s partnerskými vysokými školami. S výsledky pak chceme seznámit politiky a další veřejné činitele, kteří se zabývají rozvojem našeho území, zaměstnaností a podobně,“ dodal Michal Blaško. (MTA, 1.4.2017)

Zdroj: ČSÚ.

Jesenická krajina láká milovníky přírody v každém ročním období. Foto: Stanislav Juga