Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Nenechte si ujít hru o Habsburgwarte i další odměny

Velmi mne baví navštěvovat nejrůznější místa. Většinou si odtud přinesu turistickou známku nebo nálepku. Doma z nich mám už pěknou sbírku a připomínají mi, kde jsem všude byla. Určitě si proto nenechám ujít speciální turistickou známku s původní rozhlednou Habsburgwarte na Pradědu. Podmínkou jejího získání je doklad o navštívení čtyř vybraných turistických cílů buď na Bruntálsku, Rýmařovsku, Krnovsku nebo na Vrbensku. Stačí doložit vstupenku, selfíčko, razítko, účtenku nebo jiný doklad. Hra je ve znamení 100 výročí vzniku Československa a tak jsou i cíle zaměřené k této historické události.

muzeum_dama

Z výstavy v bruntálském zámku. Foto: Archiv Muzeum Bruntál

Na Bruntálsku je třeba navštívit výstavu Mezi orlem a orlicí na zámku v Bruntále, udělat si selfíčko  u Vápenné pece v Razové, pořídit snímek, kde bude v pozadí Gabrielův dům, a na dalším selfíčku nesmí chybět poutní kostel Panny Marie Pomocné. Na Krnovsku k vybraným atraktivitám patří výstava ve Flemmichově vile věnovaná osobnosti Leopolda Bauera, zámek Linhartovy, Krnovská synagoga a jízda po úzkokolejce do Osoblahy. Na Rýmařovsku mne ohromil rodný dům malířky Marie Kodovské, ale také expozice turistických známek v Janovicích a vystavené brokáty v areálu Hedvy Rýmařov. V plánu mám vyzkoušet si některé z řemesel na farmě ve Stránském. A těším se, až budu putovat po Vrbensku. Asi si tu půjčím koloběžku nebo elektrokolo a objedu Karlovu Studánku, Kosárnu v Karlovicích a pak zamířím na výstavu Na ulici i k nádhernému kostelu Archanděla Michaela ve Vrbně pod Pradědem.

Žižkova ulice před sto lety ve Vrbně pod Pradědem

Žižkova ulice před sto lety ve Vrbně pod Pradědem.

Báječné je, že některé známky s rozhlednou na Pradědu jsou spojeny s odměnou. Ti, kdo si vyberou známku se šťastným číslem, získají třeba vstupenky, jízdenky nebo poukazy na pobyt v Jeseníkách. Jedním slovem, společnost Turistické známky z Rýmařova – Janovic a Euroregion Praděd společně s pracovníky jednotlivých informačních center nám připravili pěknou prázdninovou zábavu. Nenechte si ji ujít!