Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Oslavte zakladatele moderní vodoléčby

Oslava 220. výročí narození zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze s přednáškami, koncerty, výlety, jarmarkem tradičních řemesel a dalším programem se uskuteční od pondělí 30. září do neděle 6. října 2019 v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku. Zúčastnit se můžete také 14. ročníku konference o odkazu Vincenze Priessnitze a významu lázeňské péče, která se koná 4. až 6. října 2019.
V pondělí 30. září začne výstava obrazů Na chodbách a od 19 hodin zahraje skupina Brejle. Exkurzi po lázních si užijete v úterý 1. října, ve středu 2. října je připravena procházka po pramenech a ve čtvrtek 3. října lze vyrazit Po stopách Vincenze Priessnitze v Javorníku. Historický jarmark tradičních řemesel začne v pátek 4. října, kdy bude také slavnostně vysvěcen Sofiin pramen a otevřena Muzikantská stezka i Editin pramen.
V sobotu 5. října
kromě konference čeká na zájemce vycházka po pramenech s Priessnitzovou pohybovou terapií a seznámení s návrhem rekonstrukce muzea Vincenze Priessnitze. V neděli 6. října je připravena praktická instruktáž jízdy na koloběžkách a její aplikace v léčebné rehabilitaci a otevření hrobky a kaple Vincenze Priessnitze i Lázeňské vyhlídky. Na závěr se koná neautorské čtení z knih o velké osobnosti českého lázeňství.