Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Osmnácté borůvkové hodování

O víkendu 17. a 18. srpna 2019 se můžete těšit na tradiční osmnácté Borůvkové hody v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem, Karlově Studánce, Dolní Moravici a Vrbnu pod Pradědem. Jídla s borůvkami nebo z borůvek uvaří, usmaží i upeče patnáct restaurací.
V obecním parku v Malé Morávce je připraven doprovodný program s možností zakoupení nebo ochutnání nejrůznějších borůvkových lahůdek, třeba koláčů, vaflí, sýrů, marmelády, pálenky, piva, vína i cideru. Na koncertu vystoupí jihoafrický kytarista Gerald James Clark, ostravské kapely Černá kočka, Easy Steps a Světlo a olomoučtí pankáči The Slobs. Organizátoři se zaměřili i na snížení ekologické zátěže akce. Jednorázové plastové kelímky nahradí vratnými, které si návštěvníci mohou odnést domů jako památku na borůvkové hody, nebo kompostovatelnými.
Ani s dopravou a parkováním si nemusíte dělat starosti. Slezský železniční spolek vypraví z Ostravy zpáteční speciální historický borůvkový vlak se zastávkami v Opavě, Krnově, Bruntále a Malé Morávce. Mezi restauracemi v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem bude jezdit bezplatný autobus.