Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Půjdem spolu do betléma…

Návštěvou betlémské stáje s krávami, maličkým telátkem a ovečkami začíná netradiční výstava Nedělní školy řemesel ve Stránském. Od 17. prosince 2016 od 17 hodin si můžete prohlédnout na třicet různých betlémů zhotovených z různých materiálů. Na vernisáži zahraje kapela Dunibuch a nebude chybět ani přehlídka zvyků, tradic včetně ochutnávky vánočních dobrot. Betlémy ve Stránském lze zhlédnout do 25. prosince.

Každoročně o Vánocích řezbář František Nedomlel obohatí svůj bruntálský betlém o nové postavičky a objekty. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na pekárnu a muzikanty.  Na betlém se můžete přijít podívat do bruntálského farního kostela Nanebevzetí Panny Marie od 25. prosince mezi 14. a 17. hodinou nebo vždy patnáct minut před a patnáct minut po každé bohoslužbě.

Unikátní betlém představuje veřejnosti po celý kalendářní rok včetně všech svátků Jiří Halouzka ve své Pradědově  galerii v Jiříkově. Na osmi hektarech rozmístil více než 450 vyřezaných plastik. Vždyť jen betlém tvoří přes 240 soch! Výjimečné dílo drží titul Největší betlém na světě, vyřezaný v životní velikosti, a ocenění Asociace betlémářů v Římě. O Jiřím Halouzkovi píšeme i zde.(še)

Část Halouzkova betlému. Foto: Archiv Euroregionu Praděd