Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Resort Kopřivná dokončuje nejmodernější lanovku na světě

V minulých dnech jsem se zúčastnila tiskové konference v Malé Morávce. Zdaleka jsem nebyla sama, kdo přijal pozvání vedení resortu Kopřivná. V areálu totiž pro novou zimní sezonu připravují opravdu mimořádnou lahůdku – nejmodernější šestisedačkovou lanovku včetně nového systému zasněžování a otevření nové téměř kilometr dlouhé červené sjezdovky. Lepší prý na světových lyžařských areálech nenajdete!

Vyhřívaná lanovka s odpojitelným bezpečnostním systémem lyžaře vyveze nahoru za tři minuty. Velmi jsem se zaradovala, když zástupci resortu Kopřivná sdělili skvělou zprávu zejména pro rodiče a prarodiče malých pasažérů. Na lanovce je totiž zařízení, které si děti změří a ty menší při nastupování samo přizvedne.

Hlava se mi zatočila, když spolumajitel Karel Ležatka informoval přítomné novináře, že v souvislosti s modernizací Kopřivné museli zajistit 132 různých vyjádření a povolení. Není divu, že přípravy trvaly pět let.  Klobouk dolů před majiteli Resortu Kopřivná, kteří byrokratického šimla porazili a na tuto investici vynaložili 150 miliónů korun.

Jak finišují dokončovací práce, o tom průběžně informují smělí budovatelé z Kopřivné na facebooku. A také se obracejí na své příznivce, aby jim pomohli vymyslet jméno šestisedačkové lanovky, která pofrčí dvakrát rychleji než ta původní, a ujede 18 kilometrů v hodině. Milovníci Jeseníků, máte-li nápad, jak pojmenovat horní a dolní stanici, napište své návrhy do 15. listopadu 2017 do komentářů na facebooku Kopřivná Resort.

Aktuální foto z průběhu výstavby lanovky. Foto: Resort Kopřivná

Aktuální foto z výstavby lanovky. Foto: Resort Kopřivná