Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Se Zdeňkem Jarmarem o požitku z jízdy na elektrokole

Přátelé a spolupracovníci ho znají jako vášnivého cyklistu, který na kole projezdil křížem krážem celé Jeseníky. Letos si Zdeněk Jarmar, ředitel Euroregionu Praděd, koupil elektrokolo.

Jaké s ním máte zkušenosti?
Je to bezesporu pěkný zážitek z jízdy, zejména v našem kopcovitém terénu. Dá se přirovnat k jízdě na kole v Maďarsku, konkrétně v termálních lázních Zalakaros, kde jsem minulý týden přebýval. Roviny, malá převýšení, krásné cyklostezky. Ráno si v klidu a pohodě ujedeme 15 – 20 km. Tento pocit jsem z Jeseníků neznal, až nyní s elektrokolem.

Počátkem léta jste zdolal na elektrokole 65kilometrový velký okruh na trase Bruntál – Moravskoslezský Kočov – Valšov – Nová Pláň – Volárna – Roudno – Bílčice – Leskovec nad Moravicí – Razová – Mezina – Bruntál. Šlapal jste nebo se jen vezl?
Šlapal, šlapal, zejména v kopečcích, kterých je u Slezské Harty také dost. Například v úseku za Novou Plání, kolem Bílčic aj.

Dobíjeli jste po cestě?
Ne, baterie v klidu vydržely i společný závěrečný finiš od Meziny do Bruntálu.

Komu byste elektrokolo doporučil?
Sám jsem si ho pořídil až letos, po sedmém křížku.  Je vhodné pro seniory a fyzicky méně zdatné cyklisty. Ovšem požitek z jízdy na něm ocení i mladší a zdatnější cyklisté. Dostanou se dál a u nás také výše. Bez veliké námahy poznají více z krás Jeseníků.

Velký Bruntálský okruh Zdeněk Jarmar (vlevo) absolvoval se svým kolegou Michalem Blaškem. Foto: Městské informační centrum v Bruntále

Vhodné trasy pro elektrokola v Jeseníkách.