Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

V obcích i městech se rozzáří vánoční stromy

Aby předvánoční očekávání bylo plné dobré nálady, konají se v obcích i městech jarmarky, koncerty, zdobí se vánoční stromy. V Bruntále se rozsvítí už v pátek 30. listopadu 2018. Od 16.15 hodin bude hrát bruntálský dechový orchestr, připraveny jsou akce pro děti. Strom se rozzáří v 17 hodin.
Ve Vrbně pod Pradědem začne v sobotu 1. prosince od rána jarmark s kulturním programem. I zde symbol Vánoc poprvé zazáří v 17 hodin. Předvánoční novinkou v Krnově je v letošním roce umělé kluziště. Zabruslit si na něm můžete od 25. listopadu do 16. prosince 2018. Rozsvícení vánočního stromu zde v neděli 2. prosince doprovodí průvod s živým betlémem i ohňostroj.
Vánoční jarmark na zámku Linhartovy se koná v sobotu 1. prosince 2018 od 9 do 16 hodin. Výrobky s vánoční tematikou nabídne  osm desítek řemeslníků z Čech, Moravy a Slezska. Návštěvníci si tak mohou koupit adventní věnce, keramiku, košíkářské zboží, šperky, malovaný textil, dárky z pedigu, koření a bylinky, svíčky, med a včelí produkty nebo perníčky. Nebudou chybět zabíjačkové pochoutky, vánoční punč, trdelníky nebo pečené kaštany. Někteří vystavovatelé předvedou své umění. Vstupné je 20 korun.