Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Víkend nejen pro běžkaře

Tradiční extrémní závod – Viessmann Jesenický zimní triatlon 2017 v okolí Karlovy Studánky – Pradědu odstartuje už pošesté v sobotu 4. března 2017. Podruhé ve své historii se jede jako Mistrovství České a Slovenské republiky. Na startu se tak sejdou ti nejlepší z nejlepších. Závod se jede na tratích o vzdálenostech 8.5 km cyklistická část, 8 km běžecké lyžování a závěrečných 5,5 km běhu.
Cyklistická část vede z Karlovy Studánky přes Hvězdu na Kurzovní hotel závodníci nastoupají 550 m. Kolo odloží v areálu Kurzovního hotelu a na běžkách vyráží na dva čtyř kilometrové okruhy u hotelu. Po absolvování běžek čeká závodníky závěrečný běh, který je zavede k nejvyššímu vrcholu Jeseníků Pradědu, kde závodníci udělají otočku a vyráží zpět do cíle.

Šestý ročník čím dál populárnějšího běžkařského závodu Atex sprint o Gillovu běžku 2017 ve sprintu volnou technikou se uskuteční v sobotu 4. března 2017 na speciálním upraveném okruhu v blízkosti chaty Férovka na Rejvízu. Po ranní kvalifikaci, závodníci rozřazení do výkonnostních košů, startují v rozjížďkách po šesti jezdcích. přičemž první 2-3 postupují do dalšího kola, případně až do finále. Závod je díky profesionálně připravené trati, plné klopených zatáček a terénních překážek atraktivní nejen pro závodníky, ale i pro diváky. Přijeďte se podívat na napínavé souboje nadějných běžkařů v cílové rovince. Občerstvení zajištěno.

Užít si 10. ročník Jesenické 24hodinovky, který se koná o víkendu 4. až 5. března 2017 u Horského hotelu Paprsek, je výzva pro amatérské běžkaře a vytrvalce. Čekají na ně zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především radost v cíli z překonání sama sebe.
Běžkařský závod je určený jednotlivcům i týmům, které mohou být dvou až čtyřčlenné. Závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání se koná pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle. Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse.
Závodní okruh má délku 4,2 km a převýšení 55 metrů. Trať vede ve výšce přibližně 1 000 metrů nad mořem. Po celé délce je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás. Startuje se v sobotu v 11 hodin od horského hotelu Paprsek. (ta)