Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Víkendové setkání s jesenickými krasavci

Třetí lednový víkend slibuje podle předpovědi lákavé zimní počasí. Kratochvilné sluníčko nemá šetřit svými paprsky a křehký mráz odvážně zaklepe na okna našich příbytků. Sněhová zima pozvolně dobývá svůj letošní vrchol. Nám by stačilo vzít běžky na ramena, zabalit si osvěžující svačinku a hurrrá…do bílých hor! Nejlépe jesenických.

Každý zná a má své místečko, kam nejraději popohání netrpělivé lyže. Hýčká si oblíbenou stopu, která ho spolehlivě zbaví celotýdenních starostí a vleklých povinností. Kdo chce současně obdivovat panoramatický záběr něžně pocukrované krajiny pod Pradědem, zahájí svou víkendovou sněhovou projížďku na Ovčárně. Široká a pečlivě upravovaná běžecká trať ho svede přímo k televizní věži Praděd, která dychtivě šplhá až k obláčkovému nebi. „A není kam spěchat…!“slyšíme. Vlídné sluníčko se vábivě převaluje na peřinách sněžného horizontu a příjemně nás hladí po tváři. Lyže si zatím spokojeně vrní v bílé stopě a naše oči se sytí pohledem na krystalickou krásu zasněžených keřů, stromů, kamenů a rozcestníků… Nálada jako v barevné zimní čítance!

Je povzbudivé, když se umějí návštěvníci hor mezi sebou přátelsky pozdravit a ztratit pár milých slov. „Taky se vám líbí dnešní vymalovaný den…Úžasné, že?!“ Najednou se v našich zdánlivě studených horách cítíme jako doma v teple obýváku. Jako jedna spokojená rodinka, která v podmanivé přírodě obohacuje své zdraví. Hřejivý pocit k nezaplacení. Přidaný zážitek, na který se hned tak nezapomíná. Až se v pondělí vrátíme na svá unavená pracoviště, do vydýchaných kanceláří, dílen či školních lavic, rádi si znovu promítneme skvělý film z našeho víkendového setkání s jesenickými sněhovými krasavci.

Bylo nám dobře a může být ještě líp…!

Víkend na Pradědu. Foto: Stanislav Juga

Bohatými krystalky obsypaná televizní věž se směle vypíná k jasně namodralé obloze jako sladká jahůdka zářící na špičce šlehačkového poháru. Foto: Stanislav Juga

Vlídné sluníčko se vábivě převaluje na sněžné peřině… Foto: Stanislav Juga

Sněhoví krasavci na fotografii Stanislava Jugy