Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Za sochami ze dřeva a obrazy do Linhartov

Vernisáž výstav dřevěných plastik Náš dřevěný svět Milady a Jaroslava Kundrátových, kreseb a karikatur Reného Janoštíka, obrazů Heleny Hrubé, Marcely Kováčové a polských výtvarníků se koná na zámku Linhartovy v sobotu 28. července 2018. Při slavnostním zahájení nebude chybět ani autogramiáda.
Manželé Kundrátovi se dřevěným plastikám věnovali třicet let. Společně vytvořili draky, ježibaby, vodníky, víly, čerty, krále, klauny, zvířátka, kytky a spoustu dalších plastik. Všem postavičkám dali úsměv do jejich tváří, aby z nich vyzařovala pohoda a dobrá nálada.
René Janoštík ze Střelic se učil malovat u Jiřího Wintera, známého pod pseudonymem Neprakta. Čtvrtstoletí se věnoval grafickému designu – vytvořil vizuální styly desítkám firem, navrhl řadu veletržních stánků, bezpočet etiket a firemních propagačních materiálů. Helena Hrubá z Chomýže a Marcela Kováčová z Mariánských Lázní malují horkým voskem, který se nanáší enkaustickou žehličkou na papír. Obrazy představí i polští výtvarníci – Chojnacka Elzbieta Ewa, Domanska Malgorzata, Hordynska Miroslawa Mira, Ksiezak-Zelmanska Barbara, Juszczak Zuzana, Pindelska-Jarosz Grazyna, Rogowska Anna Maria, Serafin-Noga Urszula. Výstavy potrvají do 31. srpna 2018.