Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zahájení sezony v lázních

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník připravily na víkend 12. až 14. května 2017 jubilejní 170. slavnostní zahájení nové sezony. Objeví se gräfenberské panstvo v historických kostýmech, připraven je bohatý program.
Největším tahákem v pátek 12. května 2017 bude jistě koncert Davida Kollera s kapelou na Masarykově náměstí. V lázních se koná talkshow s nejznámější českou politickou satiričkou Zuzanou Bubílkovou, kterou doplní vystoupení italského zpěváka Andrea Andrei.
Na oslavy můžete v sobotu 13. května 2017 přicestovat historickým parním vlakem, ve kterém pojede i zakladatel lázní Vincenz Priessnitz s chotí. Z Olomouce vlak s lokomotivou Šlechtična vyjede v 8.35 hodin, do Jeseníku přijede ve 12.30, kde je zajištěna doprava do lázní. Sezona bude zahájena ve 13.30 hodin, následuje tradiční pochodová show jesenického Dechového orchestru mladých společně s tamními mažoretkami, žehnání pramenům, vystoupení Swing Dixielandu Armády České republiky a koncert talentované zpěvačky Kristíny, dále křest nové knihy o historii lázní, zumba show, vystoupení Abba World Revival, rockový večer a v neposlední řadě ohnivá show.
V neděli 14. května 2017 čeká na všechny generace Discgolfová akademie, procházka po pramenech s průvodcem i otevření lázeňské vyhlídky. Prohlédnout si můžete hrobku V. Priessnitze a ve 13.30 hodin začíná promenádní koncert.

ZLS 2017