Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zamiřte na výstavu Potkali se dva

Vernisáž výstavy Potkali se dva začne v 17 hodin v pátek 2. března 2018 ve Flemmichově vile v Krnově. Svou tvorbu zde představí bruntálská výtvarnice Růžena Urbanová a krnovský rodák fotograf Jiří Sebera. Kresby a počítačově upravované fotografie budou vystaveny do 1. dubna 2018.
Růžena Urbanová žije a působí v nedalekém Bruntálu. Na pedagogické fakultě v Olomouci vystudovala etopedii pro vězeňství a působila jako učitelka matematiky a výtvarné výchovy. Nyní se věnuje přednáškové činnosti, psaní pohádek a povídek a výtvarné i keramické tvorbě. Ke kresbě ráda používá pastelky, o kterých říká: „Znala jsem je od dětství, ale teď jsem ráda za jejich znovu objevení. Vykrývají plochu nádhernými barvami, dobře se drží, klapkají o sebe a při práci šustí. A také voní. Při kresbě jsou předurčeny k experimentování. Dávají velké možnosti pro tvorbu, prošly svým vývojem, mají tři hrany pro tři prsty, v nabídce jsou duhové i metalické, tlusté i tenké, vejdou se do kabelky a udělají radost i jako dárek. Jsou jako dobrá kniha, na kterou se těším.“
Jiří Sebera představí pohledy na svět kolem sebe pomocí fotovitráží, fotografií upravených počítačem. K výtvarnému vyjádření tíhne Jiří Sebera od dětství, kdy rád maloval a navštěvoval i kurzy Svatoslava Böhma. Pracoval mimo jiné jako reklamní fotograf, vystavoval v Krnově, Praze, Ostravě, Katovicích i Linhartovech. „Narodil jsem se v Krnově a nedám na toto město dopustit. Rád fotografuji přírodu, lidi a město, které chci ukázat, jak je krásně barevné. O fotografii se zajímám asi od roku 1965. Začínal jsem s fotoaparátem Ljubitel, poté mi maminka koupila Flexaretu a už jsem byl lapen kouzlem světel a stínů,“ říká Jiří Sebera.