Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zima se vrátila do Jeseníků

Když jsem ráno vykoukla z okna našeho domku pocukrovaného sněhem, nechtěla jsem uvěřit vlastním očím. „Zima se nám vrátila…!“ Kam zmizely žluťoučké kloboučky voňavých pampelišek? A co barevné tulipány, zlatý déšť a rozkvetlé větvičky ovocných stromů…?  Bílá peřina je na povel zakryla. Jen tu a tam vyčnívá střípek včera probuzené jarní nádhery!

Snad nejvíce zírali řidiči nejen ve vyšších polohách Jeseníků. Jejich plechoví miláčci se jim nadobro schovali do sněhového závoje. Pravidelné autobusové linky na Jesenicku a Šumpersku se statečně a úspěšně zakusovaly do nečekané nadílky. Dopolední vláčky funěly do kopce o poznání s větší námahou. Zato děti se nemohly nabažit načechraných závějí.

„Bude více spodní vody,“ radují se majitelé studen. Stejně tak zemědělci vítají vlhkost v jakékoliv podobě. Zahrádkáři a vinaři však neskrývají obavy z přízemních mrazíků… Vláha je síla a dar života. Proto musíme pár dnů (nebo týdnů?!) vydržet. Ohrnovat límce u kabátů, nasazovat čepice a pletené rukavice. Ještě bude studeně foukat a sněžit! Obzvláště náš rázovitý kraj pod Pradědem nedává nikomu nic zadarmo. Jeho přitažlivou krásu, ať jarní či zimní, si všichni musíme zasloužit. Můj dědeček Stanislav s oblibou tvrdil: „Dubnový sníh dobrou úrodu přináší…!“

Středa 19. dubna 2017 nám v Jeseníkách vyčarovala zimu – na pohlednici Stanislava Jugy