Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Nová lanovka přepraví lyžaře i cyklisty pohodlněji

Areál Kopřivná v Malé Morávce se v posledních letech doslova mění před očima. Z původní horské chaty se stal komfortní horský hotel, rozšířena byla sjezdovka a jednoduchý vlek nahradila moderní kotva, později přibyla čtyřsedačková lanovka. Spolumajitel areálu Karel Ležatka s úsměvem přiznává, že jim však trvalo několik let, než pochopili, v čem podnikání na horách spočívá.
„Zpočátku jsme si mysleli, že pokud nabídneme kvalitní ubytování a služby, máme vyhráno. Ovšem nikdo v zimě, a v současnosti i v ostatních ročních obdobích, nepřijíždí do Jeseníků, aby se zde byť v sebelepším hotelu vyspal. Prvotním zájmem totiž bývá užít si aktivní odpočinek. Přespání je pro většinu návštěvníků jen nezbytností a pro mnohé představuje svým způsobem náklady navíc. Proto jsme v roce 2007 začali usilovat o rozšíření sjezdovky. Po pěti letech, v roce 2012, se nám podařilo vybudovat 1,3 kilometru dlouhou sjezdovku se zasněžováním, osvětlením pro noční lyžování a pořídili jsme úplně novou čtyřsedačkovou lanovku. Zlepšili jsme nabídku občerstvení a také zázemí pro děti. Naše investice se vyplatila, takový komerční úspěch jsme vůbec nečekali. Protože se zaměřujeme na rodiny s dětmi, je naším krédem vytvářet pro ně pohodu, klid, komfort, bezpečí a poskytovat vysokou kvalitu zařízení i služeb, na niž jsou lidé zvyklí z alpských středisek.“
Ovšem na vavřínech jste neusnuli. Dokládají to novinky pro sezonu 2017 až 2018, do nichž jste letos investovali téměř 150 milionů korun.
V rozvoji areálu jdeme stále dopředu. Jen přes 110 milionů je spojeno s novou šestisedačkovou lanovou dráhou, což je letos největší investicí do lanovky na českých horách. Nová, v horní části červená, 920 metrů dlouhá sjezdovka velmi odlehčí dosavadní modré. Lyžaři si mohou zvolit nejen obtížnost sjezdu podle svých schopností, věříme však, že tím poskytneme více místa pro bezpečný pohyb po svazích. Novou sjezdovku osvětlí speciální lampy pro noční lyžování. Máme na ní vybudovaný i nejmodernější plně automatický zasněžovací systém. Naše zbrusu nová lanovka má přepravní kapacitu až 3 000 osob za hodinu. Je vybavena moderním odpojitelným systémem, což umožňuje pohodlný nástup a výstup všem cestujícím, které před nepřízni počasí chrání takzvané bubliny. Čas jízdy se zvýšením rychlosti zkrátil na pouhé tři minuty.
Zvýší se také počet parkovacích míst?
V areálu je několik bezplatných parkovišť s asistovaným naváděním. U nás stále platí, pokud v areálu zaparkujete, tak si bez zbytečného čekání zalyžujete. Pokud místo k parkování není, lze využít nabídky dalších pěti areálů v Malé Morávce – Karlově.
Budou svahy kolem hotelu Kopřivná i lanovka sloužit sportovcům i mimo zimní sezonu?
V rozvoji letního provozu vidíme ohromný potenciál. Posledních sedm let rozvíjíme Fun Park s mnoha atrakcemi pro děti, ale nejdůležitější je Bike Park, který využije lanovku i síť pečlivě budovaných lesních trailů. Podílí se na nich vynikající český reprezentant Kamil Tatarkovič. Už nyní víme, že nová technologie naší šestisedačky bude vyhovovat cyklistům všech věkových kategorií.

koprlanovka

Začátkem listopadu 2017 pokračovala výstavba lanovky rychlým tempem. Foto: MTA

koprlans

Srdce šestisedačkové lanovky. Foto: MTA