Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Olympijský festival v Jeseníkách

Užít si Zimní olympijské hry 2018 můžete aniž byste se vydali do Jižní Koreje. Stačí zajet do Malé Morávky. Hned dva ski areály – Kopřivná a Karlov pod Pradědem otevřou olympijské parky s různými disciplínami! Vyzkoušet si lze obří slalom na lyžích či snowboardu, skialpinismus nebo kiting. Pro děti je připravena Mini olympiáda.
Sportovní program Olympijského festivalu 2018 zavítá do ski areálu Kopřivná o víkendu 17. a 18. února 2018, během celé doby konání festivalu, který zde začíná 9. února 2018, se uskuteční koncerty. Na vyhřívaném pódiu v dolní stanici lanovky vystoupí skupiny Mirai, Buty, Turbo, O5aRadeček a další. Kromě toho si na diskotékách třeba s DJ Lowa či Tom Hanzl zatančíte třeba v lyžácích. Na programu jsou rovněž tréninky a závody lyžařů i snowboardistů v obřím slalomu, v provozu bude BigAirBag, na své si přijdou zájemci o freestyle lyžování i netradiční kiting – návštěvníci se mohou těšit na exhibice i příležitost si tyto sporty vyzkoušet. Sobota 17. února 2018 bude patřit z velké části skialpinismu, kromě ukázek a výuky se uskuteční také průběžný individuální závod s měřením času i přednáška Horské služby. Dění na olympijských sportovištích v PyeongChangu přitom fanoušci budou sledovat na obří LED obrazovce.

Karlov pod Pradědem zažije olympijskou atmosféru o víkendu 24. a 25. února 2018. Oba dny mohou zájemci trénovat či se rovnou pustit do závodu v obřím slalomu na lyžích nebo snowboardu. Na běžkařském okruhu se koná závod v klasické i volné technice, součástí bude výuka i ukázka mazání lyží. Návštěvníci se seznámí s lyžařským orientačním během a na své si přijdou také milovníci biatlonu – od 11 hodin se trénuje na střelnici, následuje trénink na trati a od 14 hodin se zájemci zúčastní biatlonového závodu.
Program v sobotu 24. února 2018 bude mimo jiné věnován skialpinismu, jeho výuce, ukázkám a individuálnímu závodu s měřením času. Po oba dny v pravé poledne odstartuje retro závod. Účastníci vyrazí na trať na starých lyžích a v dobovém oblečení. Pro děti bude připravena dětská aréna se zábavnými zimními atrakcemi a doprovodným programem.
„Na Olympijský festival zveme také rodiny s dětmi. Program totiž myslí i ty na nejmenší. Večer zpříjemní atmosféru DJ´s, návštěvníci mohou sportovat, ale taky fandit našim sportovcům sledováním olympiády na velkoplošných obrazovkách,“ doplnil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.
V Jeseníkách Moravskoslezský kraj posílil vlakovou dopravu, spoje přibudou na trase z Krnova do Vrbna pod Pradědem. Mezi jednotlivými středisky bude pravidelně jezdit Festivalový pendl, který bude po dobu olympiády zdarma. „Myslím, že o Olympijský festival bude mezi lidmi velký zájem. Určitě doporučuji nechat auta doma a přijet se pobavit využitím posílených spojů a kyvadlové dopravy. Návštěvníci se tak vyhnou trablům s parkováním a budou se moci zahřát punčem, který k zimě prostě patří. Náš Festivalový pendl bude jezdit každou hodinu, o víkendech co půl hodiny, a to mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka a upřesnil, že tento autobus bude stavět na celkem dvanácti zastávkách v Karlově Studánce a v Malé Morávce, ale taky na Hvězdě, aby si zájemci mohli i vyšlápnout na Praděd. Pro návštěvníky festivalu budou také připravené podrobné mapky a informační tabule s jízdními řády na odstavných parkovištích. V obcích budou rozvěšeny informační plakáty, instrukce také budou mít pracovníci informačních center obcí.
Milovníky zimních sportů přepraví mimořádným olympijským vlakem v sobotu 24. února na trase Ostrava – Opava – Krnov – Bruntál – Malá Morávka Slezský železniční spolek. V Malé Morávce pak cestující mohou využít přípojnou autobusovou linku na festivalový víkendový program ve Ski Aréně Karlov.