Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Osoblažkou na koupaliště, festivaly a za dalšími zážitky

Milovníci vlaků i vody mohou i v létě 2017 zkombinovat projížďku parním vlakem po úzkokolejné dráze Osoblažka s koupáním v Osoblaze. Lidé, kteří se prokáží platnou zpáteční jízdenkou z parního vlaku mají totiž vstup na koupaliště zdarma. Navíc, pokud se návštěvníkům odjinud v Osoblaze zalíbí, si mohou pronajmout jednu z chatek v přilehlém kempu a strávit u vody třeba celý víkend. V blízkosti se nachází tenisové kurty nebo IN-LINE dráha. Za návštěvu stojí také místní židovský hřbitovOsoblažské retromuzeum nebo restaurace Nostalgie, kde výborně vaří.

Koupaliště v Osoblaze. Foto: Archiv OÚ Osoblaha

O prázdninách jezdí parní vlaky po úzkokolejné trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha každý víkend. V Třemešné můžete před odjezdem navštívit unikátní tématickou stezku dřevěných soch Člověk, dřevo a neživá příroda, na kterou navázala trasa s názvem Duše stromů, v Liptani zase vystoupat k rozhledně na kopci Strážnice, v Osoblaze se děti vyřádí na trampolíně či houpačkách.
Ve spolupráci s Mikroregionem Osoblažsko a obcemi Osoblažska připravováno mnoho dalších tematických vlaků. Například parní vlak na IV. ročník Velkého lukostřeleckého turnaje na zámku Slezské Rudoltice v sobotu 15. července 2017, v sobotu 22. července se dopravíte na Osoblažské hudební léto 2017, Strašidelný večerní vlak do strašidelného zámku ve Slezských Rudolticích vyjede v sobotu 26. srpna 2017 a v sobotu 2. září 2017 zamíří Gastrovlak na VI. ročník Gastrofestivalu „Ochutnej Osoblažsko“. V září jezdí parní vlaky pouze o sobotách a letní sezonu uzavřou v sobotu 16. září 2017.

Historický vlak na trati Osoblažka. Foto: Archiv EUR Praděd

Každý vagón vláčku je něčím speciální. Během jízdy se můžete osvěžit nebo lehce občerstvit v pivním vagónu. Jízdní kola nebo kočárky pocestují v cyklovagónu. Pasažérům na invalidním vozíku slouží vůz pro imobilní cestující.