Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Projeďte Jeseníky na elektrokole

Protknout Jeseníky atraktivními cyklotrasami pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi je cíl projektu Euroregionu Praděd a jeho partnerů Léto v Jeseníkách s elektrokoly. Součástí jsou zážitky, které turisté prožijí pouze v Jeseníkách. Například výjezd lanovkou směrem k hoře Mravencovce v místech s nejčistším vzduchem ve střední Evropě; plavba přívozem Rouza po Slezské Hartě nebo projížďka parním vlakem po úzkorozchodné Osoblažce v cyklovagónu či ochutnávka s možností zakoupení místních výrobků s regionální značkou „Jeseníky-originální produkt“.

zalozka-2

Elektrokola si lze zapůjčit. Foto: Stanislav juga

Stačí si podle náročnosti a zvoleného cíle vybírat z pestré nabídky a vyjet na Jesenicko-Vrbenskou trasu nebo Vrbenský okruh či Vrbenskou a Rýmařovskou trasu, ale taky Velký a Malý Bruntálský okruh. Například v Městském informačním centrum v Bruntále jsou elektrokola k zapůjčení za startovací ceny. Rezervovat si můžete v průběhu července až října až čtyři kola. V nabídce jsou dámské i pánské varianty v moderním provedení.
Jednotlivé okruhy jsou mapovány tak, aby se cyklista z bodu A pokud možno pohodlně vrátil zase do bodu A, aniž by se vinou méně zřetelného značení někde „ztratil“. Nadšenci z Jescyklo, kteří tratě-okruhy pečlivě připravují a zakreslují do map, je sami projeli a vyzkoušeli, aby zjistili jejich náročnost, přednosti, popřípadě slabá místa. Ohled brali i na vhodný povrch pro cyklisty, kteří na kole zatím často nejezdí. Označili půjčovny elektrokol – například JeseníkyTour, autokemp Dolina. Nechybí detailní technický popis tratí a seznam nabíjecích stanic, ubytovací zařízení, cykloservis, občerstvovací místa a informační centra. Vhodnou doplňkovou službu nabízejí cyklobusy Jeseníky Arriva Morava. V případě potřeby plní roli „žlutého anděla“ a svážejí cykloturisty ze startu do cíle a obráceně.