Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ski areál Čerťák

Ski areál Čerťák v obci Horní Václavov je ideálním místem pro začátečníky i pokročilé lyžaře. V sezoně 2017/2018 areál nabízí tři modré sjezdovky s více než 2,5 kilometry tratí. Na vrchol lyžaře vyveze čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem pro pohodlný nástup i těch nejmenších lyžařů.

Na svah lyžaře vyveze čtyřsedačková lanovka. Foto: Archiv: Ski Čerťák

Lyžaře vyveze na svah čtyřsedačková lanovka. Foto: Archiv Ski Čerťák

Jednou z novinek sezony je dětský park přímo u nástupní stanice lanovky. „Jsme si vědomi toho, že k nám jezdí  rodiny s dětmi. Z toho důvodu připravujeme nový prostorný dětský park. Jeho součástí budou dva pojízdné pásy, které začínající lyžaři jistě ocení. Velkou novinkou bude bobovací a fun zóna s pojízdným pásem,“ říká zástupce skiareálu Čerťák Jan Mitáš.

Lyžaři si užívají i zábavný skikros. Foto: Archiv Ski areál Čerťák

Návštěvníci využívají zábavný skikros. Foto: Archiv Ski Čerťák

Kromě sjezdového lyžování a snowboardingu si na Čerťáku užijí i příznivci zábavného skikrosu. Stávající dráha bude letos ještě prodloužena. Provozovatelé mysleli také na bezpečnost při lyžování, proto místy až 100 metrů široké sjezdovky byly doplněny o další bezpečnostní prvky.
Kvalitní lyžařské podmínky podpoří nový moderní zasněžovací systém, který značně urychlí přípravu sněhové pokrývky. Pozadu nezůstane ani samotná úprava sjezdovek, proto byla zakoupena nová sněžná rolba. Občerstvení v prostorách areálu je samozřejmostí a pro návštěvníky je k dispozici bezplatné parkování přímo u lanovky.

certak_mapa