Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ski Aréna Karlov

Největší lyžařský areál na Moravě Ski Aréna Karlov v obci Malá Morávka – Karlov pod Pradědem připravil pro sezonu 2018 až 2019 spoustu novinek. Areál se rozrostl o dvě čtyřsedačkové lanovky, nový odbavovací systém a nově si na skipas zajezdíte i v nedalekém Ski Areálu Čerťák. Čtyřsedačku s bublinami Myšák najdete hned na začátku střediska. Druhou je pak expresní lanovka Roháč Express, jejíž nástupní stanice je u stejnojmenného penzionu.

Zima na horách je pohádková. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Lyžařské středisko nabízí skvělé podmínky pro zimní dovolenou. Propojením ski areálů – Myšák, Kazmarka, Express, Klobouk vznikla mimořádná lyžařská aréna, kde na jeden skipas mají lyžaři k dispozici 14 sjezdovek v délce dvanácti kilometrů všech obtížností. Modré jsou určeny rodinám a začátečníkům, červené sportovcům a černá závodníkům. Rychlou přepravu zajišťují čtyři sedačkové lanovky a pět lyžařských vleků.  Večerní lyžování umožňuje šest širokých osvětlených sjezdových tratí o délce 4 300 metrů. Ani příprava kvalitního sněhu se nepodceňuje. Svahy zasněžuje nejmodernější technika.
Jedete na hory i s potomky či vnuky? Vyzkoušejte některou z pěti rodinných modrých sjezdovek. Široké mírné sjezdovky jsou ideální. Pro děti i dospělé jsou k dispozici lyžařské školy s profesionálními instruktory a rozsáhlý dětský park s dvěma pojízdnými pásy. A když se malí lyžaři unaví, odpočinou si v dětském koutku, kde získají novou chuť k lyžování. Zde se zabaví či si něco vyrobí v kreativních dílnách. Dovolenou na horách tak stráví celá rodina v naprosté pohodě.

Lyžařskou školu vedou profesionální instruktoři. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Zkrátka nepřijdou ani milovníci běžek. V okolí Karlova upravují totiž až 80 kilometrů běžeckých tras. A večer je k dispozici osvětlený běžkařský okruh. Přímo z Karlova můžete vyrazit na túru za nejkrásnějšími místy Jeseníků na sněžnicích či ski-alpech. Sněžnice nebo skialpové lyže vám tu ochotně půjčí. A nejen je.

Návštěvníci mají ve Ski Aréně Karlov k dispozici více než 900 parkovacích míst zdarma.