Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

SKI Aréna Karlov

Největší lyžařský areál na Moravě Ski Aréna Karlov v obci Malá Morávka – Karlov pod Pradědem připravil pro sezonu 2017 až 2018 další novinky. Tou největší je nová rodinná sjezdovka Katrák v délce 1450 metrů a lepší systém zasněžování. Také pro bezpečnost při lyžování dělají vše. Areál provozovatelé vybavili dalšími stovkami metrů bezpečnostních sítí a desítkami ochranných matrací.

Zima na horách je pohádková. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Lyžařské středisko nabízí skvělé podmínky pro zimní dovolenou. Propojením ski areálů – Myšák, Kazmarka, Express, Klobouk vznikla skvělá lyžařská aréna, kde na jeden skipas mají lyžaři k dispozici 14 sjezdovek v délce dvanácti kilometrů všech obtížností. Modré jsou určeny rodinám a začátečníkům, červené sportovcům a černá závodníkům. Rychlou přepravu zajišťují tři sedačkové lanovky. Specialitou je expresní krytá 4-sedačka s bublinami. Dopravní kapacitu doplňuje dvousedačka Myšák, dvousedačka Olomoučák a pět lyžařských vleků. Pro nejmenší lyžaře je v lyžařské škole k dispozici posuvný pás. Večerní lyžování umožňuje šest širokých osvětlených sjezdových tratí o celkové délce 4 300 metrů. Dokonalou horskou atmosféru při odpočinku nabízí přímo na sjezdovce prosklený panoramatický bar U Ježoura. Ani příprava kvalitního sněhu se nepodceňuje. Nově bude letos svahy zasněžovat nejmodernější technika.
Jedete na hory i s potomky či vnuky? Vyzkoušejte některou z pěti rodinných modrých sjezdovek. Široké mírné sjezdovky jsou ideální. Pro děti i dospělé jsou k dispozici lyžařské školy s profesionálními instruktory a rozsáhlý dětský park s dvěma pojízdnými pásy. A když se malí lyžaři unaví, odpočinou si v dětském koutku, kde získají novou chuť k lyžování. Zde se zabaví či si něco vyrobí v kreativních dílnách. Dovolenou na horách stráví celá rodina v naprosté pohodě.

Lyžařskou školu vedou profesionální instruktoři. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Kromě lyžování na vás čekají i trasy pro běžkaře, možnosti túry na sněžnicích nebo na ski-alpových lyžích. V okolí Karlova upravují až 80 kilometrů běžeckých tras. Večer je k dispozici osvětlený běžkařský okruh. Přímo z Karlova můžete vyrazit na túru za nejkrásnějšími místy Jeseníků. Sněžnice nebo skialpové lyže vám tu ochotně půjčí. A nejen je.
Pokud ještě nemáte to pravé lyžařské vybavení, vše si vyberete v půjčovnách za skvělé ceny. Půjčovny nabízejí více než 400 kompletů lyží světových značek Rossignol, Atomic, Kastle, Sporten a LUSTI. Půjčit lze i snowboardy Burton, běžky, sněžnice a SKI-Alpové lyže. Myslí zde i na děti, kterým poskytnou sáně, boby, kluzáky a Zi-Bob.
Návštěvníci mají ve Ski Aréně Karlov k dispozici více než 900 parkovacích míst zdarma.