Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Soutěže pod drobnohledem

Pavel Zabystrzan rozšířil svou sbírku známek

Do hry o turistické nálepky, známky i zajímavé ceny se zapojil Pavel Zabystrzan, který se pyšní titulem Znalec České republiky. „Tutil jsem dostal za sesbírání více než 2 000 turistických známek,“ vysvětlil cestovatel. V letošních letních měsících se zaměřil na atraktivity Bruntálska a hned si odnesl ediční turistickou známku a cenu v podobě deníku na turistické nálepky. (9. 9. 2017)

Pavel Zabystrzan se stal dvacátým účastníkem letní hry na Bruntálsku. Foto: Archiv MIC Bruntál

Ludwigovi se do hry zapojili s elánem

AutoATLAS Turistických známkových míst si jako odměnu ve hře Branami Jeseníků z infocentra ve Vrbně pod Pradědem odnesla rodina Ludwigova z Opavy. Do hry se zapojili s nadšením, protože jsou vášnivými sběrateli turistických známek. Aby získali známky ze speciální edice, s elánem plnili podmínky soutěže a navštívili osm atraktivit Vrbenska. Obdivovali sochu děda Praděda v Karlově Studánce, kterou z dubu vyřezal řezbář Jiří Halouzka, ochutnali živou vodu Schaumannovku v Karlovicích, projeli se na bobové dráze ve Vrbně pod Pradědem. Obdivovali zručnost sklářů v Mnichově i šperky a vitráže Ivety Strnadové. Dárek, který je moc potěšil, se tak pro ně stal dalším příjemným bonusem navíc k neopakovatelným zážitkům. (14.8.2017)

Rodina Ludwigova od odcházela s úsměvem na rtech. Foto: Archiv IC Vrbno pod Pradědem

Turisté z Mostu si odnesli poukaz na živou vodu

Bruntál rozdal první odměny naší letní turistické hry Brány Jeseníků. Zdeněk Kovařík a Jitka Martinková z Mostu přišli po splnění podmínek do jedné z jesenických bran – Městského informačního centra v Bruntále. Jak jsme se dověděli od zdejších pracovnic, získali voucher na láhve speciální edice vody Schaumannovky, který je nadchl. Prvním vítězům moc blahopřejeme a těšíme se na další účastníky, kteří využijí atraktivity nejen Bruntálska, ale i dalších regionů Jesenicka, kde se hraje o mnoho zajímavých odměn. (24.7.2017)

Zdeněk Kovařík a Jitka Martinková z Mostu získali poukaz na živou vodu. Foto: Archiv MIC Bruntál

Brány Jeseníků dokořán

Člověk je od přírody tvor hravý. A nezáleží na věku. Od 1. července 2017 proto pro návštěvníky nejvyšších moravských hor startuje nová hra Brány Jeseníků. Stačí uchopit pomyslný klíč a Jeseníky se před vámi otevřou dokořán. Jak? Navštivte na Bruntálsku, Krnovsku, Jesenicku, Javornicku, Rýmařovsku a Vrbensku nabízené turistické atrakce, jejichž nabídku najdete pod jednotlivými odkazy. Už po absolvování čtyř cílů si můžete zakoupit za 12 korun v příslušném informačním centru nálepku ze speciální edice a po doložení návštěvy dalších čtyř máte nárok na koupi turistické známky z limitované edice v hodnotě 35 korun. A pokud se stanete n-tým účastníkem hry, pak k nálepce nebo známce obdržíte zajímavou cenu nebo poukázku na ni. (29.5.2017)

TZ_Brany_Jeseniku

Turistická známka ze speciální edice, kterou si budete moci zakoupit po doložení návštěvy osmi vybraných turistických atraktivit.

Většině účastníků vyvolala odměna úsměv na tváři

Praděd, hrad Sovinec, Kaple V Lipkách v Rýmařově, Nedělní škola ve Stránském, Městské muzeum Rýmařov, Křížová cesta v Rudě, Muzeum turistických známek, informační centrum a westernová škola v Janovicích, Hornické muzeum v Horním Městě to byly turistické cíle, z nichž aspoň čtyři navštívili účastníci naší oplatkové soutěže na Rýmařovsku. Po předložení obrázků s razítkem nebo se „selfíčkem“ z určených míst získali odměnu v rýmařovském informačním centru.
Lidé byli nadšení. Pochopitelně mnohé napřed překvapila samotná soutěž, to, že po absolvování návštěvy vybraných zajímavých a přitažlivých turistických míst obdrželi jako bonus lázeňské oplatky. Jen málokdo však zkoumal obsah krabiček přímo před námi. Takže kolik těchto suvenýrů v sobě skrývalo ještě další výhry, nevíme,“ říká pracovnice IC Rýmařov Jitka Šašinková.
Návštěvníci hodnotili to, že je soutěž upozornila na místa, kam by se možná při svém pobytu v Jeseníkách vůbec nevydali. Byli udiveni krásou Kaple V Lipkách i možností vyzkoušet si při návštěvě expozice textilnictví v bývalé Hedvě či v Nedělní škole ve Stránském nějaké řemeslo, chválili průvodce. „Velmi kladné ohlasy jsme zaznamenali na hrad Sovinec či zámek v Janovicích. A většině účastníků vyvolala sladká odměna úsměv na tváři. A to bylo ocenění i pro nás,“ dodala J. Šašinková. (22.3.2017)

koncert kaple v lipkach

Interiér Kaple V Lipkách. Foto: Archiv EUR Praděd

 Oplatková soutěž skončila v Krnově sladkou tečkou

Lázeňské oplatky, které mohli získat návštěvníci Jeseníků v rámci oplatkové soutěže, v krnovském informačním centru už rozdali. „Udělali jsme sladkou tečku nejen za loňskou turistickou sezonou, ale potěšili jsme také návštěvníky našeho informačního centra,“ řekla jeho pracovnice Markéta Mintálová.
Soutěžící měli loni za úkol navštívit čtyři z osmi vybraných cílů. Nadšeni byli jízdou historickým vlakem Osoblažkou po úzkokolejce, zámky v Linhartovech i ve Slezských Rudolticích. Zaujala je rozhledna v Úvalně se vzpomínkou na Hanse Kudlicha. Málokdo věděl, že to byl nejmladší poslanec vídeňského sněmu, který navrhl zrušení nevolnictví a roboty v Rakousku-Uhersku.
Nejvíce však obdivovali samotný Krnov. „Ti, kteří k nám zavítali poprvé, byli naším městem velmi příjemně překvapeni. Nejeden z nich se přiznal, že od pohraničního města nic zvláštního neočekával. Chválili čistotu i úpravnost města, mnoho zeleně. Zaujal je počet architektonických skvostů, těch tu máme na poměrně malé rozloze skutečně nevídaně, i dalších atraktivit, které Krnov nabízí,“ dodala M. Mintálová .
Jak dodala, turisty z Čech, ale i Belgie, Litvy, Polska či Slovenska, udivila opravená synagoga s jejími výstavami. Adrenalinem se pro ně stala prohlídka okolí z věže kostela sv. Martina, na kterou vystoupali po dřevěných schodech a nádhernou jesenickou krajinu obdivovali na ochozu z výšky bezmála 60 metrů.
Každý, kdo si za odměnu po putování Krnovskem oplatky vyzvedl, měl šanci, že se v nich skrývá překvapení. „Mnozí ze soutěžících si v krabičkách odnesli poukaz na návštěvu bruntálského wellness centra, zaznamenali jsme i výhry leporela Zubatá žába, polodrahokamu z IC Impuls ve Vrbně pod Pradědem nebo celoroční lístky na bobovou dráhu. Výherci nám to často sdělili mailem. Ale protože mnohé oplatky putovaly jako dárek za hranice do ciziny, tak se asi o osudu některých cen ani nedovíme,“ usmála se pracovnice krnovského ícečka. Soutěž podle ní měla ohlas, lidé si chválili, že díky ní se podívali i do míst, kam by jinak při svém pobytu v Jeseníkách ani nezamířili. A mnozí z těch, kteří plánují se opět vrátit, se už dnes ptají, na jakou soutěž se mohou těšit tentokrát. (17.3.2017)

Vašek s Jirkou měli z objevené ceny v oplatcích velkou radost. Do Jeseníků se vrátí rádi. Foto: Archiv MIC Krnov

Vašek s Jirkou měli z objevené ceny v oplatcích velkou radost. Do Jeseníků se vrátí rádi. Foto: Archiv MIC Krnov

 

Co prozradila oplatková soutěž

Od začátku května měli návštěvníci nejvyššího pohoří Moravy a Slezska možnost zapojit se do soutěže. Odměnou po navštívení vybraných turistických atrakcí na Bruntálsku, Krnovsku, Jesenicku, Rýmařovsku a Vrbensku byla krabička lázeňských oplatků. Jednou z podmínek jejich získání se stalo vyplnění krátkého dotazníku. Organizátoři soutěže z Euroregionu Praděd tak mají k dispozici cenné údaje o tom, kdo Jeseníky navštěvuje, co je do těchto půvabných míst láká i který z nabízených turistických cílů absolventy soutěže zaujal nejvíce.

Většina respondentů na otázku, co bylo impulsem pro návštěvu Jeseníků, zvolila odpověď, že už zde byli a měli z pobytu dobrou zkušenost. Třeba na Rýmařovsku takto odpovědělo 49,6 procenta dotázaných, na Jesenicku 39,8 % a na Vrbensku 39,1 %. Druhým nejčastějším důvodem se stalo doporučení přátel a blízkých – 23,6 % Bruntálsko, 22,9 % Jesenicko. Na Krnovsku plných 20,4 % pobývalo s rodinou, přáteli nebo nějakou jinou organizovanou skupinou.

Mimořádně zajímavé jsou poznatky, odkud turisté do Jeseníků přijíždějí. Nejvíce návštěvníků je pochopitelně z Moravskoslezského kraje, následuje Olomoucký a Jihomoravský. Nejméně hostů bývá z Libereckého kraje – 0 procent na Vrbensku a Krnovsku, kam podle výsledků ankety nezavítal ani jeden turista z Hlavního města Prahy, Královehradeckého, Pardubického, Plzeňského a Středočeského kraje. Na Rýmařovsku zase nepobýval nikdo z Ústecka.

Vůbec nejoblíbenější atrakcí se stal hrad Sovinec – 27,7 % a rozhledna na Pradědu – 24,1 %. Obě se nacházejí na na Rýmařovsku. Na Vrbensku 22,2 % byla oceněna Naučná stezka Bílá Opava, Karlova Studánka dostala 20,6 %. Na Jesenicku se umístily na první příčce Priessnitzovy lázně s 21,5 %, na Bruntálsku Slezská Harta s 21,4 % a na Krnovsku Linhartovský zámek pro který hlasovalo 20,9 % účastníků soutěže. (14.1.2017)

pradd vysla 3

Rozhledna na Pradědu se stala jednou z nejoblíbenějších atraktivit. Foto: Archiv EUR Praděd

Oplatky získají i obdivovatelé podzimních Jeseníků

Soutěž o sladkou odměnu stále ještě pokračuje na Bruntálsku, Krnovsku, Rýmařovsku a Vrbensku. Ukončena byla pouze na Jesenicku, kde oplatky,  a v nich se skrývající ceny, byly rozebrány.

Na Bruntálsku oplatky získáte na informačním centru po předložení zaplacené vstupenky ze zámku Bruntál a z Wellness centra a po vyplnění jednoduchého dotazníku. Po návštěvě Kaple v Lipkách, Expozice Hedva, zámku Janovice získáte oplatky po vyplnění dotazníku v IC Rýmařov a na IC Ovčárna. Na Vrbensku si odměnu můžete vybrat v IC Vrbno pod Pradědem a IC Karlova Studánka proti vyplněnému dotazníku. K turistickým cílům patří například Naučná stezka Bílá Opava, Sklářská huť Tomi nebo vitrážová manufaktura ve Vrbně pod Pradědem či prohlídka líbezné Karlovy Studánky.

V Turistickém informačním centru Krnov pro získání odměny v podobě lázeňských oplatků je potřeba doložit vstupenku z návštěvy turistické atraktivity na Krnovsku, kterou je radniční věž Krnov, rozhledny na Cvilíně a v Úvalně, krnovská synagoga, Městské muzeum v Krnově, Africké muzeum v Holčovicích, Osoblažská úzkokolejka, Zámek Linhartovy a Zámek Slezské Rudoltice. Ale rovněž potvrzení o zapůjčení čtyřkol v Fun Line, vstupenku z kina Mír 70 Krnov, koncertní síně sv. Ducha, Městského divadla Krnov, a také účet z restaurace, kavárny, cukrárny, z ubytování, zapůjčení koloběžek, trekových holí, z rybaření na Petrově rybníku apod.

Pokud vás krásy podzimu přivedly do Jeseníků a máte zájem se do soutěže o oplatky a zároveň i o zajímavé ceny a dárečky, které se v nich občas skrývají, zapojit, navštivte jednotlivá turistická centra v Bruntále, Krnově, Rýmařově a Vrbně pod Pradědem i v Karlově Studánce, kde vám jejich pracovníci velmi rádi poskytnou aktuální informace. Soutěž bude pokračovat také v zimní sezoně po vánočních svátcích, a to do února 2017. (5.12.2016)

podzim

Podzim barví Jeseníky do zlatova. Foto: Stanislav Juga

Slzy radosti z vyhrané dovolené

V sobotu 3. září 2016 si přišli pro krabičku oplatků do Městského infomačního centra na náměstí Míru v Bruntále sympatičtí turisté ze Zlaté Koruny v Čechách. „Byli jsme zde v pondělí 29. srpna. Vaše kolegyně Adéla Chylíková nám dala výborné tipy na výlety a tak jsme se do této hry zapojili. Navštívili jsme téměř všechna doporučená místa, a protože nám počasí opravdu přálo, strávili jsme tady nádhernou dovolenou,“ uvedli shodně manželé Jaroslav a Anna Talířovi.

Pak vyplnili dotazník, ukázali fotografie a vstupenky z navštívených míst na Bruntálsku a vybrali si krabičku oplatek. Po krátkém přemlouvání ji otevřeli. Nález dárkového poukazu dojal hlavně Annu Talířovou k slzám. „Velmi děkujeme za dárkový poukaz na dovolenou v Hotelu Vidly. Bylo tady opravdu nádherně. A takový krásný dárek v poslední den dovolené jsme vůbec nečekali. Určitě znovu přijedeme a vezmeme s sebou vnoučata. Už se těšíme.“

Manželé v našem regionu Jesenicka navštívili Wellness v Bruntále, rozhlednu Velký Roudný, lávový proud a Venušinu sopku v Mezině, Uhlířský vrch u Bruntálu, Karlovu Studánku, Rešovské vodopády, Pradědovu galerii u Halouzků, hrad Sovinec, Lázně Jeseníky, Kouty nad Desnou, papírnu ve Velkých Losinách a další místa.

Výhercům jedné ze dvou hlavních cen v Oplatkové soutěži srdečně blahopřejeme. Manželé Talířovi získali 4 denní pobyt pro celou rodinu s dětmi se snídaní ve čtyřhvězdičkovém Horském hotelu Vidly. Dárkový poukaz věnovala do soutěže DCK Rekrea Ostrava. A co vy? Nezkusíte při pobytu v Jeseníkách své štěstí? (14.9.2016)

vyherce_vidly

Jaroslav a Anna Talířovi ze Zlaté Koruny našli v krabičce z Oplatkové soutěže poukaz na dovolenou v Horském hotelu Vidly. Foto: Anna Dohnalová

Atraktivity v Krnově mohou soutěžící objet i na koloběžkách

„O soutěžní letáčky je velký zájem, rozdali jsme jich spoustu, teď s napětím čekáme, kdy se lidé staví pro oplatky. Zatím si pro ně přišlo přes dvě desítky soutěžících,“ podotkla Markéta Mintálová z krnovského Informačního centra na Hlavním náměstí. Jen v samotném Krnově najdou turisté hned čtyři soutěžní cíle z osmi. Patří k nim nově zrekonstruovaná synagoga, která je jedinou v Moravskoslezském kraji. Rozhlédnout se po krajině lze z radniční věže. V neoklasicistní Flemmichově vile je kromě prohlídky rodinného sídla továrníka Theodora Flemmicha, které projektoval vídeňský architekt Otto Prutscher, čekají výstavy. Zejména děti určitě zaujme expozice z lega a reborn panenky. A vydat se na ně mohou na čtyřkole nebo i na koloběžkách, které jim ochotně půjčí v „íčku“. (7.8.2016)

Koloběžky půjčuje krnovské informační centrum. Foto: IC Krnov

Oříškové nebo čokoládové?

viola_s_tuzkou_100Nedělní školu ve Stránském vyhledávají nejen v neděli, ale po celý týden zejména rodiny s dětmi. Program, který pro ně obětavě a se srdíčkem na dlani připravují manželé Křenkovi, se jim tak líbí, že si při loučení často domlouvají již setkání příští. „Mnozí návštěvníci se zapojují i do oplatkové soutěže a zejména ti malí se ptají, zda voňavá odměna je čokoládová nebo oříšková,“ podotkla Vlaďka Křenková. „Přiznám se, že to sama nevím, a tak jim říkám, že to je překvapení…“
Zeptali jsme se přímo v rýmařovském turistickém a informačním centru, kde pro tento region soutěž organizují. „Máme vanilku, oříšek, čokoládu a vaječný likér,“ uvedla Markéta Petrošová. „Zatím rozdáváme oplatky se všemi příchutěmi a zákazníci si mohou vybrat. Zrovna u nás byla tříčlenná rodinka ze Zlínského kraje a odnášela si dvoje oplatky čokoládové a jedny oříškové. Dovolenou v Jeseníkách si moc pochvalovali. Nejvíce se jim líbilo na Sovinci,“ dodala pracovnice rýmařovského informačního centra. (25.7.2016)

Hrad Sovinec a kapli V Lipkách nejvíce navštěvují soutěžící na Rýmařovsku

Oplatková soutěž na Rýmařovsku láká k návštěvě osmi vyhledávaných turistických cílů v tomto jesenickém regionu. Jitky Šašinkové, pracovnice místního informačního centra, jsme se zeptali, o které lokality je největší zájem. „V Rýmařově nejvíce láká kaple V Lipkách. Tento filiální kostel Navštívení Panny Marie je nejhodnotnější historickou památkou Rýmařova, která svým významem zdaleka přesahuje regionální úroveň. Je právem považována za perlu severomoravského baroka,“ uvedla paní Jitka.

Druhým nejčastěji vyhledávaným turistickým cílem je hrad Sovinec. O prázdninách se zde pořádají zejména o sobotách a nedělích zajímavé akce pro veřejnost. O nadcházejícím víkendu si na této středověké pamětihodnosti dají dostaveníčko rytíři. (19.7.2016)

foto rym

Děvčata z rýmařovského informačního centra představují sladké odměny. Foto: IC Rýmařov

Rodina vyhrála v oplatkové soutěži poukaz na dovolenou

V minulých dnech dorazila do Městského informačního centra v Bruntálu čtyřčlenná rodina Indikových, která se zúčastnila oplatkové soutěže na Bruntálsku. Během minuty vyplnili její členové krátký dotazník o tom, která místa se jim při toulkách Bruntálskem nejvíce líbila, a pak si vybrali z několika nabízených druhů krabičku oplatek. V některých baleních se navíc skrývají velmi zajímavé výhry, jako jsou poukazy na ubytování, vstupy zdarma na zámky, vyhlídkové věže, do muzeí a na další poutavá místa po celém jesenickém regionu. Mezi nejzajímavější výhry rozhodně patří dvě hlavní ceny – dovolená v Horském hotelu Vidly nebo pobyt na chalupě „Harta“ v Leskovci nad Moravicí. Zatím je nikdo nezískal.

„V našem informačním centru jsme vydali od začátku soutěže již přes třicet krabiček s oplatky. Ne každý soutěžící vyhraje, ale stejně všichni odcházejí spokojení. Mají hezké vzpomínky z výletů a navíc sladkou cenu útěchy,“ zmínila Romana Hloušková z Městského informačního centra v Bruntále. „ Jan a Bára Indikovi se svými dvěma dětmi vybrali krabičku, ve které našli pobytový poukaz na dvě noci pro čtyřčlennou rodinu ve Vrbně pod Pradědem. Všichni se těší na pobyt v Apartmánech Stone. Výhercům blahopřejeme,“ dodala R. Hloušková. Pravidla k oplatkové soutěži pro Bruntálsko se dozvíte v informačních centrech v Bruntále, Horním Benešově a v Leskovci nad Moravicí. (13.7.2016)

poukaz na ubytovani

Z výhry se radovali všichni Indíkovi. Foto: MIC Bruntál

 

Katovna v Jeseníku zaznamenala rekord: 250 návštěvníků za den

S příchodem letních prázdnin zaznamenali v jesenickém česko-polském informačním centru v Katovně enormní návštěvnost. „V pondělí 4. července 2016 jsme dosáhli rekord. Zavítalo k nám 250 rekreantů a turistů,“ uvedla pracovnice informačního centra Lucie Tenekedzi. „Rovněž o dvou následujících dnech, kdy slavíme státní svátek, se dveře u nás netrhly. Je potěšitelné, že přicházejí také zahraniční turisté, nejvíce hosté z Německa a také z Polska. Převažují však rodiny s dětmi a také starší rekreanti. Často se zajímají o oplatkovou soutěž a vybírají si čtyři z osmi cílů, které hodlají navštívit a splnit tak podmínky soutěže. Kam se vydávají nejčastěji? Třeba do nedalekého místního lázeňského areálu, kde například zavítají do legomuzea, Priessnitzova muzea, balneoparku apod. Atraktivní jsou také nově instalované expozice ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Za pěkného počasí vyrážejí na některou z oblíbených pěších tras směrem do Zlatých Hor, Lipové, na Rejvíz apod. Všude je v Jeseníkách krásně, přijeďte se o tom přesvědčit,“ vzkazuje čtenářům našeho rodinného webu Lucie Tenekedzi. (7.7.2016)

Rozhledna Zlatý Chlum je jedním z osmi soutěžních cílů. Foto: archiv Euroregion Praděd

Rozhledna Zlatý Chlum je jedním z osmi soutěžních cílů. Foto: archiv Euroregion Praděd

Nenechte si ujít rytířské souboje i pohled z Pradědu

Zúčastnit se rytířských turnajů, dobývání hradeb, šarvátek i ukázek historických řemesel a jarmarků můžete některý víkend na hradě Sovinec na Rýmařovsku. Seznámíte se s jeho podivuhodnou historií i tajemným podzemím. Pokud na svých toulkách Rýmařovskem zamíříte třeba do Nedělní školy ve Stránském, prohlédnete si Křížovou cestu v Rudě, rýmařovskou kapli V Lipkách a vyšlápnete na nejvyšší vrchol Moravy Praděd, pak, pokud se zapojíte do naší oplatkové soutěže, v „íčku“ v Rýmařově získáte sladkou odměnu. A kdoví, třeba právě v tom vašem balení čeká ještě další výhra. Tak poznávejte Jeseníky, určitě to stojí za to! (4.7.2016)

pradd vysla 3

Z vysílače na Pradědu uvidíte hodně daleko. Foto: Archiv MTA

Vyjeďte si Osoblažkou a získejte razítko do soutěže

Jste na dovolené v Jeseníkách nebo se sem teprve chystáte? Pak získejte ophlatky a zapojte se do soutěže o další ceny. Vydejte se třeba na výlet Osoblažkou. Slezské zemské dráhy několikrát do roka vypravují dva parní vlaky za jedno jízdné. Obvyklý parní vlak jede na trase Třemešná – Osoblaha, ten speciální v čele s lokomotivou Rešica jede z Osoblahy do Slezských Rudoltic a zpět. Letos budou parní vlaky doplňkem velkých akcí, a to v sobotu 25. června 2016, kdy fanoušci železnic slaví Den dráhy a modelářů, dále 9. července v rámci akce Fajné léto, 16. července, kdy se koná Velký lukostřelecký turnaj ve Slezských Rudolticích, a 20. srpna na Dožínky ve Slezských Rudolticích. Pokud pojedete třeba parním vlakem z Třemešné směr Osoblaha, můžete ve Slezských Rudolticích „přerušit jízdu“ na prohlídku zámku snebo na oběd. Do Osoblahy dojedete z Rudoltic druhým parním vlakem. Podobnou zastávku si můžete udělat i v Bohušově a vydat se na hrad Fulštejn. Pokud budete mít tento den zakoupenou zpáteční jízdenku Třemešná – Osoblaha, neplatíte žádné jízdné navíc. A pokud soutěžíte o oplatky, pak si nezapomeňte požádat o razítko. (18.6.2016)

Nechte se odměnit i na Jesenicku

Oplatkovou soutěž zpestřují od 1. června 2016 rovněž atraktivní turistické cíle na Jesenicku. Návštěvníci či lázeňští hosté  získají sladkou odměnu po navštívení čtyř z osmi vybraných atraktivit. Třeba se vydáte do jeskyní na Špičáku, na rozhlednu Zlatý Chlum nebo na Jánský zámek. Razítko nebo selfíčko lze pořídit také v Lesním baru Lipová-lázně, Hornickém skanzenu ve Zlatých Horách či Priessnitzových léčebných lázních. Nejlépe bude, když začnete  v Informačním centru Katovna v Jeseníku, kde si vyzvednete soutěžní letáček.  V mnohých baleních se navíc skrývají zajímavé bonusy a ceny. Hlavními cenami jsou čtyři pobyty v Penzionu Na Palubě v Mikulovicích na dvě noci se snídaní pro dva. V krabičkách můžete najít vstupenky do wellness Hotelu Helios v Lipové-lázních i Hotelu Slunný dvůr v Jeseníku, vstupenky do Adrenalin parku v České Vsi, Expozice hudebních nástrojů v Ostružné. Neváhejte! Čeká vás příjemná zábava při objevování úžasných míst na Jesenicku, ale také v dalších mikroregionech – na Krnovsku, Bruntálsku, Vrbensku a Rýmařovsku. V každém běží soutěž zvlášť a kdo bude aktivním turistou, který rád objevuje, zdolává túry pěšky či na kole, cestuje, ten může získat více než oplatky. (10.6.2016)

CENY

Toto jsou výherní poukazy, které naleznete v oplatcích z Jesenicka.

Turisté oplatky berou jako nevšední suvenýr

Na radniční věž, zámek Linhartovy, synagogu a do Flemmichovy vily se vydali turisté z Karlových Var. „Velmi se jim líbil pohled z věže, ale také zahájení sezony na zámku v Linhartovech. Odměnu za návštěvu turistických cílů si nechali jako nevšední dárek, tak ani nevíme, zda zrovna toto balení neskrývalo nějakou cenu,“ řekla pracovnice krnovského informačního centra Markéta Mintálová, která jim oplatky dávala.

Na Vrbensku, kde si soutěžící mohou sladkou odměnu vybrat hned ve dvou informačních centrech – ve Vrbně pod Pradědem a v Karlově Studánce – si návštěvníci Jesenicka odnesli už dvě desítky balení. „O žádnou cenu se však zatím nikdo nepřihlásil. Všichni si oplatky vzali jako suvenýr, nikdo je u nás nerozbaloval. Tak s napětím čekáme, kdo a kdy se ozve,“ konstatovala Lenka Bednaříková z IC ve Vrbně pod Pradědem. K nejoblíbenějším turistickým cílům patří zatím Naučná stezka Bílá Opava, sklářská huť Tomi, ale také vitrážová manufaktura Ivety Strnadové. Rodiny s dětmi jsou spokojeni s bobovou dráhou ve SKI Aréně Vrbno a k těm nejobdivovanějším patří pochopitelně kouzelná Karlova Studánka. (31.5.2016)

Karlova_Studanka_Letni_lazne

Karlova Studánka patří k oblíbeným cílům návštěvníků Jeseníků. Foto: Archiv MTA

První vítězové na Bruntálsku

Zamilovaný pár z Brněnska vyhrál v pátek 13. května 2016 poukaz na plavbu lodí Santa Maria po Slezské Hartě pro 2 až 4 člennou rodinu. Podle informací Anny Dohnalové z Městského informačního centra v Bruntále to byli vůbec první turisté, kteří si od zahájení soutěže 1. května 2016 oplatky do „íčka“ na Náměstí míru přišli vyzvednout.

„Tentokrát nechám výběr krabičky na tobě. V té moji nikdy žádná výhra nebyla,“ řekla se smíchem mladá žena. Její přítel nelenil, chvíli přemýšlel, a pak předal přítelkyni zabalenou krabičku. Než roztrhla obal a otevřela balení se sladkou odměnou, její tvář vystřídala všechny možné pocity – od nedočkavosti a očekávání, po překvapení, obrovskou radost a smích v momentě, kdy v balení našla výherní poukaz.

Nejprve však soutěžící předložili soutěžní plánek, ve kterém si z osmi nabízených míst pro výlety kolem Bruntálu vybrali své čtyři favority. Navštívili Zámek Bruntál, Slezskou Hartu, Lávový proud u Meziny a Uhlířský vrch. Ze zámku předložili zakoupenou vstupenku a z ostatních míst ukázali pěkné fotografie, které dokládaly jejich návštěvu.

„Jsme ubytováni nedaleko Andělské Hory, takže oplatkovou odměnu jsme si vyzvedli už na Vrbensku, zde jsme zkusili čokoládovou příchuť, a na Rýmařovsku jsme měli oříškové oplatky. Ale štěstí na nějakou cenu jsme zatím neměli. Až dnes,“ dodali téměř jednohlasně. Vítězství jim přinesly oplatky s příchutí vaječného likéru.

„Tak budeme muset přijet na dovolenou ještě jednou,“ shodli se vesele. A hned přemýšleli, který termín na další dovolenou by jim oběma vyhovoval. (16.5.2016)

vitezovebr

Šťastní výherci plavby na lodi po Slezské Hartě. Foto: Anna Dohnalová

Rýmařovsko zabodovalo

První krabice lázeňských oplatek si vyzvedli spokojení turisté v informačním centru v Rýmařově. Jeho pracovnice Jitka Šašinková hlásí, že vydány byly už 2. května 2016, tedy hned druhý den od startu naší velké letní soutěže pro turisty v Jeseníkách. První krabice oplatek si vyzvedl rekreant z Prahy a čtyřčlenná rodina z Moravskoslezského kraje. Navštívili čtyři z osmi stanovených turistických cílů, splnili tedy podmínky soutěže a jak nám sdělili, moc se jim na Rýmařovsku líbilo. (8.5.2016)

Soutěž začala první májový den

Od 1. května 2016 do 31. srpna 2016 můžete v některé z krabiček lázeňských oplatků nalézt poukaz na pobyt pro rodinu s dětmi v Horském hotelu Vidly od DCK Rekrea Ostrava. Druhý poukaz věnuje CK Atis. Výherce získá pobyt ve vybavené chalupě Harta u přehrady Slezská Harta až pro devět lidí na tři noci. Cen je však daleko více. Pokud navštívíte na Bruntálsku či Krnovsku, Rýmařovsku, Vrbensku nebo Jesenicku nejméně čtyři z osmi v této oblasti nabízených atraktivit, pak nejenže si pochutnáte na oplatcích, ale navíc se třeba projedete lodí po Slezské Hartě nebo úzkokolejce Osoblažce. Zdarma se podíváte do zámku ve Slezských Rudolticích či Linhartovech nebo do Pradědovy galerie v Jiříkově, rozhlédnete se z radniční věže v Krnově či z rozhledny v Úvalně. Zaplavete si ve Wellness centru v Bruntále nebo si zahrajete bowling v Hotelu Stone ve Vrbně pod Pradědem. Takřka v každé čtvrté krabici se skrývá zajímavý dárek či bonus, který do soutěže věnovali partneři Euroregionu Praděd. (2.5.2016)

Ceny souteze s oplatky

oplatky

Krabičky lázeňských oplatků i s cenami už na vás v informačních centrech čekají. Foto: Alena Kiedroňová

Rekrea_darkovy_poukazATIS_darkovy_poukaz