Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zábava na sněhu

V areálu Ski Annaberg v Andělské Hoře se dvě hlavní sjezdovky nacházejí na jižním svahu. Svah je  ideální pro výuku dětí, proto zde organizují nedělního Annaberského lyžáčka pro zájemce od 6 do 9 let. Rodiče svého potomka ráno přivezou a odpoledne si ho zase odvezou. Třetí sjezdovka je na levé vzdálenější straně od hlavního vleku a vede od horní výstupní stanice vlevo k lesu, je dlouhá cca 850 metrů, má náročnější sklon, bývá zde tvrdší sněhový podklad, protože se nachází ve stínu. Tato sjezdovka s náročností červená bývá v provozu pouze při dostatečných přírodních sněhových podmínkách. Čtvrtá sjezdovka je tzv. free-riderová, nachází se na pravé straně hlavního vleku, její délka je 850 metrů s převýšením 125 metrů. Tato sjezdovka se uměle nezasněžuje, není technicky udržovaná a je rovněž v provozu pouze při dostatečných sněhových podmínkách.

Dětské lyžařské hřiště je umístěno hned vedle hlavního parkoviště, nad dřevěným srubem s občerstvením. Hřiště slouží pro lyžařskou a snowboardovou výuku malých dětí s využitím vleku poma a lyžařského pásu. Pro výuku se zde  používají jednoduché slalomové tratě s různými molitanovými figurkami a terčíky. V rámci odpočinku mohou děti využít dětský lyžařský kolotoč, dřevěný domeček  nebo svačinkový stan.
Vyhledávané jsou přebory škol i závody pro veřejnost. Připravuje se třeba veřejný slalom ve stylu Retro 70. – 80. let, oblíbený je závod zamilovaných – Valentýn. A také víkendové vepřové hody s prodejem lokálních potravinářských produktů.
Ve skiareálu se nachází půjčovna lyžařského a vybavení. Pro letošní lyžařskou sezonu 2018/2019 byla půjčovna dovybavena novými lyžařskými a snowboardovými sety. Pro děti jsou připraveny sáně a boby, pro běžkaře zase kompletní běžecká lyžařská výbava.

Ski areál Annaberg. Foto: MTA